Nvidia LTE Modem Üretmeyecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Özellikle bilgisayar alanında isminden sıkça söz ettiren Nvidia, teknoloji dünyasının önemli şirketlerinden biri. Bilgisayarlar için sunduğu grafik işlemci ve ekran kartları ile paraya para demezken mobil sektörde de donanımları ile boy göstermeye başlamıştı.

facebook müşteri hizmetleri

Her geçen gün daha da ilerleyen mobil sektörün en önemli kozlarından birisi ise LTE modemleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu alanda Qualcomm, Intel ve MediaTek arasında kızgın bir rekabet yer alırken Tayvanlı şirketten önemli bir açıklama geldi.

Tayvanlı şirket Nvidia akıllı telefonlar için LTE modem geliştirmeyeceğini ve bu pazardan çekildiğini resmen açıkladı. Bu demek oluyor ki Nvidia‘nın yeni üreteceği mobil işlemci Tegra‘da Icera 4G LTE modelini görebilecek olsak bile Icera i500 modelinini yenilenmiş versiyonu çıkmayacak.

Piyasada önemli bir yeri bulunan Nvidia artık mobil sektörde kendi LTE modemleri yerine 4G LTE modem üreten üçüncü parti şirketlerle çalışacak. Fakat Tayvanlı şirketin hangi üçüncü parti şirketlerle anlaşma yapacağı şimdilik gizemini koruyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir