NVIDIA SHIELD Konsoluyla 4K Video Stream’ı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Nvidia’nın 31 Temmuz 2013 tarihiyle piyasalara sunduğu, şirketin çıkardığı ilk taşınabilir oyun konsoludur. Konsol Android işletim sistemiyle çalışmakta ve TV’ye yayın yapabilmekteydi. Tegra 4 işlemcisiyle güçlendirilen cihaz bilgisayarda konsolu destekleyen oyunları konsola yayınlayabilmekte. Pek çok oyunu bulunan cihaz ülkemizde ve Dünya çapında yeterli kitleyi yakalayamadı ama geliştirilmekten de uzak kalmıyor.

Nvidia’nın SHIELD konsolu biraz daha çekici bir hale geldi. En azından sadakatini kanıtlayan Plex tarafından mümkün olan en yüksek kalitede görüntü hedeflendi ve bugün Nvidia konsoluna önyüklü olarak gelen Plex’in yeni içerikler ve özellikler güncellendiğini duyurdu.En önemli özelliklerden biri HEVC (H.265) ile işlenen ve aktarılan 4K görüntüler oldu. Güncelleme konsolda uygulama içinden yapılıyor.

facebook müşteri hizmetleri
shieldiç
Nvidia SHIELD Konsolu

Nvidia SHIELD İçin Plex Nedir ?

Konuya yabancı olanlar için Plex, set-top kutuların kişisel medya içeriklerinin çoklu yayınlanmasına veya tek bir görüntünün birden çok cihaza aktarılmasına izin veren bir uygulama.

Nvidia’nın bugün duyurduğu güncellemede 4K çözünürlüklü yayın desteği, Dolby Digital Plus Surround ses desteği ve MKV formatındaki dosyaların açılabileceği belirtildi. Plex’i bir sonraki açışınızda güncelleme gerekliliği istenecek.

Eğer SHIELD cihazınızda Plex ilginizi çekmiyorsa bunun yerine Kodi’yi yani yaygın bilinen adıyla XBMC’yi kullanabilirsiniz. Kodi benzer özelliklere sahip bir medya sistemi oluşturuyor. HEVC olarak bilinen 4K desteği ve pek çok özellikle birlikte gelen uygulamayı Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir