Nvidia Shield Tabletler Geri Toplanacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Eğer siz de Nvidia Shield tabletlerden birine sahipseniz, cihazla vedalaşmaya başlayabilirsiniz çünkü Nvidia bu tabletlerin bataryalarında oluşan bir sorun ile yanma riski olduğunu ve bu sebeple hepsini geri toplaması gerektiğini resmi açıklama ile belirtti.

facebook müşteri hizmetleri

Nvidia, geçen yıl ki Haziran ayından itibaren satılan (Haziran 2014) tüm Nvidia Shield tabletlerde aşırı ısınma, bataryasının yanması veya patlama gibi risklerin olduğunu belirterek tüm cihazların geri iade edilmesini, şu andan itibaren de tabletlerin kullanımının bırakılmasını tüm kullanıcılardan rica etti.

Ancak hala sağlam cihazlardan birine sahip olma şansınız var. Nvidia geri gönderme işlemine başlamadan önce cihazları açıp son yayınlanan güncellemeyi mutlaka yapmanızı, bunun ardından tabletin ayarlar bölümünden batarya versiyonlarını kontrol etmenizi istedi. Eğer batarya versiyonunuz “Y01” ise maalesef siz de geri gönderme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Geri toplama işlemi yalnızca bu batarya versiyonlarını kapsamaktadır.

Daha geçen yıl piyasaya sürülen bu tablet, 2.2 GHz Cortex A15 CPU işlemcisi ve Nvidia Tegra K1 ekran kartı ile oyuncular için mükemmel bir cihazdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir