Nvidia Shild İçin Android 5.1 Paylaşıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Tıpkı Nexus cihazlar gibi Android sürüm güncellemelerini hız alan bir diğer cihaz Nvidia Shild, için Android 5.1 güncellemesi geldi. Güncelleme ile ilgili gelen değişiklikler ve yeniliklerden bahsettik. Android platformundaki çözülemeyen büyük problemlerden biri olan güncellemeler. Güncelleme konusunda piyasadaki akıllı telefonların hala belli bir düzen içerisinde güncellemeyi aldığını söyeleyemeyiz. Hatta bazı cihazlar güncellemeyi o kadar çok geç alıyorki yeni bir sürüm bile geliyor neredeyse.

facebook müşteri hizmetleri

Güncellemelerin sorun oluşturmasının nedeni ise firmaların arayüzleri. HTC’ye ait olan Sense arayüzü birçok problem yaşadığından henü HTC One M8 modeline bilr Android 5.1 Lollipop güncellemesini yaz sonunda vereceği açıklandı. Diğer yandan alt modeli olan One Mini modellerine bile Android 5.0 Lollipop güncellemesi dahil gelmiş değil. Arayüzünde çok boyama yani kişiselleştirme olmadığından dolan Nvidia Shild, Android 5.1 Lollipop güncellemesini Nexus 9 cihazdan bile erken almayı sorunsuz bir şekilde başardı.

Adblock Android’e Dönüyor

Nvidia Shild cihaza gelen güncelleme ardından, kamera ve ekran konusunda ciddi iyileştirmeler ve geliştirmeler mevcut. Ayrıca Android 5.1 güncellemesi ile gelen özellik olan, HD ses arama özelliği LTE desteğine sahip Nvidia Shild cihazada geliyor. Diğer yandan RAM ve batarya konusunda yaşanan sorunlar ve hatalar bu güncelleme ile ortadan kalkacak gibi duruyor. Yeni güncelleme ile birlikte, Shield Controller’e yeni bir firmware yayınlandı.
Hata düzeltilmeleri ve Nvidia Shild yazılımsal olarak 3.0‘a yükselişi oldukça geliştirilmiş diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir