Obi’den Düşük Fiyatlı Akıllı Telefonlar Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bir dönem Apple’ın CEO’larından olan John Sculley kendi işine odaklanmaya karar verdi. Mobil cihaz üretimine girişen ve Obi Worldphone adı altında önümüzdeki aylarda akıllı telefon modelleri sunmaya başlayacak. Obi’nin kendi projeleri olan SF1 ve SJ1.5 modelleri duyuruldu. Cihazlar 4G destekli ve 5 inç büyüklüğünde ekrana sahip. Ayrıca SF1 modeli 199 dolardan ve SJ1.5 modeli ise 129 dolardan satışa çıkartılacak. Bu iki yeni cihaz önümüzdeki yıl çıkması beklenirken, 2017 yılında şirketin hedefi 50 ülkede satış faaliyetlerinin göstermesi.

John Sculley’in yaptığı açıklamaya göre Obi cihazları gerek tasarım gerekse donanım açısından dikkat çekici ve son derece muhteşem bir cihaz olacağını söyledi. Müşteri kitlesinin alışılmış beklentisinin üzerine çıkıp daha güçlü donanımsal parçalar kullanarak rakiplerinden bir adım önde olmayı hedefliyor.

facebook müşteri hizmetleri

bio

Obi Worldphone’un tanıtacağı ve çıkarttacağı cihazların teknik özelliklerine gelirsek, 5 inç ekran kullanılacak ve SF1 modelinin çözünürlük değeri 1920 x 1080 Full HD olacak. Diğer düşük seviye cihazı SJ1.5 modelinin ise 1280×1720 HD bir ekran ile gelecek. Tasarım açısından birbirlerine benzerlik gösterselerde SJ1.5 modelinin düz tepesi ve oval alt kısımı oldukça dikkat çekiyor diyebiliriz. Obi SF1 modelinde Qualcomm mimarili Snapdragon 615 işlemcisi ve 3 GB RAM kullanılıyor. SF1 modeli 16 ve 32 GB dahili belleklere sahip iki adet versiyonu olacak. 13 megapiksel ana kamera ve 5 megapiksel ön kamera cihazda kullanılıyor. SF1 modelinde 3000 mAh pil kullanılıyor ve Dolby Audio 7.1 ses teknolojiside aktif durumda.

Şirket her iki cihaz içinde modifiye edilmiş ve değiştirilmiş arayüze sahip Android Lollipop işletim sistemini kullanacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir