Oculus Rift Fiyatı 200 Dolar’dan Fazla Olacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geliştirici sürümünün dağıtıldığı, ancak tüketici sürümünün 2016’ya ertelendiği Oculus Rift’in geliştirici sürümü 350 dolar olarak belirlenmişti. OculusVR ekibi henüz tüketici sürümü için belli bir fiyat belirlememiş olsa dahi uygun fiyat seçmenin stresini yaşıyor.

Konuyla ilgili konuşan yetkili isimlerden Nate Mitchell, Oculus Rift’in çıkış fiyatının 200 dolardan daha pahalı olacağını belirtti. 1000 dolarlık fiyat etiketi ihtimali sorusuna karşı ise Mitchell, gülerek yanıt verdi.

facebook müşteri hizmetleri

Her kesim için uygun fiyat arayışında olduklarını söyleyen Nate Mitchell, “Oculus Rift’in fiyatı diğer sanal gerçekçilik cihazlarından biraz daha pahalı olacak. Bunun nedeni Oculus Rift‘in daha yüksek kaliteli bir sanal gerçekçilik deneyimi sunmasından kaynaklanıyor. Oyuncuların kullanmak isteyeceği VR cihazı bu olacaktır.” sözlerini söylerken, “Sanal gerçekçilik teknolojileri daha çok yeni. Yeni bir platform veya teknoloji tarzının uyanışı gibi düşünün. Bu yüzden ürün kataloğundaki çeşitlilik düşük fiyatlar da yüksek olacaktır. Ancak yine de piyasaya ne kadar rakip girerse, fiyatların da o kadar düşeceğine inanıyorum.” eklemelerini yaptı.

Son olarak Mitchell fiyat belirleme konusunda, “Bizim için en önemli şeylerden biri, Oculus Rift’i herkes için satın alınabilir bir konumda tutmak. Yüz milyonlarca insanın sanal gerçekçiliği denemesini istiyoruz. Bu yüzden uygun fiyat, bu ürünün en önemli noktası olacak.” sözlerini paylaştı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir