Oculus Rift Sistem Gereksinimleri

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Başarılı bir Kickstarter projesi sonrası Facebook tarafından satın alınan sanal gerçeklik başlığı Oculus Rift, bildiğiniz gibi 2016’nın ilk çeyreğinde tüketici versiyonuyla kullanıma sunulacak. Peki merakla beklenen bu cihazı tam anlamıyla kullanabilmek için nasıl bir bilgisayara ihtiyaç duyulacak? Geliştirici OculusVR Oculus Rift sistem gereksinimleri yayınladı.

Geliştirici Oculus VR‘ın resmi olarak yayınladığı bilgiye göre Oculus Rift‘i “en iyi deneyimle” kullanmak isteyenlerin aşağıdaki özelliklerde bir bilgisayara (Hesaplamalara göre yaklaşık 700$) ihtiyacı olacak.

facebook müşteri hizmetleri

Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 / AMD 290 eşdeğeri ya da daha iyisi
İşlemci: Intel i5-4590 eşdeğeri ya da daha iyisi
RAM: 8GB’dan fazla bellek
Girişler: HDMI 1.3 video çıkış desteği, 2 adet USB 3.0 portu
İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 ya da daha güncel bir sürüm (OSX ve Linux için geliştirmeler şimdilik durdurulmuş durumda. Ancak şirketin bu işletim sistemlerine olan ilgisinin devam ettiği söyleniyor)

Oculus Rift Fiyatı 200 Dolar’dan Fazla Olacak

Bu nispeten yüksek sistem gereksiniminin gerçek zamanlı işleme, çözünürlük (2160×1200 piksel) ve gecikme performansı için gerektiği söylenenler arasında yer alıyor ve Oculus Rift‘in tüketici versiyonu için ayrıntılı bilgilerin 16-18 Haziran tarihinde Los Angeles merkezli düzenlenecek E3 şovu kapsamında verileceği söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir