Oculus Rift Sistem Gereksinimleri Açıklandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sanal gerçeklik cihazlarının öncüsü olan Oculus Rift için resmi sistem gereksinimleri belli oldu. Bakalım bilgisayarınız Oculus Rift’i çalıştırmak için yeterli düzeyde mi?Duyurulduğu günden bu yana büyük bir heyecan ve merakla beklenen sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift için nihayet resmi sistem gereksinimleri açıklandı.

facebook müşteri hizmetleri

Minimum olarak belirtilen sistem gereksinimlerine baktığımızda, ilk olarak Oculus Rift için oldukça iyi bir bilgisayar sistemine sahip olmanız gerektiğini belirtmemiz gerekiyor. nVidia ve Oculus yapımcıları tarafından paylaşılan sistem gereksinimlerinin yanında ayrıca Nvidia tarafından da özel bir duyuru geldi. Oculus Rift cihazlarına özel bir logo hazırlayan şirket, cihazı çalıştırabilecek ekran kartlarında ve hazır kasalarında bu etiketi bulunduracak.
Oculus Rift’in yanı sıra HTC Vive, Samsung Gear VR ve Sony Morpheus gibi sanal gerçeklik cihazlarının da yıl içerisinde çıkışını gerçekleştireceğini hatırlatıp, bu cihazların farklı sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyacağını belirtelim.

Oculus Rift Sistem Gereksinimleri
Ekran kartı: Nvidia GTX 970 veya AMD R9 290
Dizüstü bilgisayarlar için: GTX 980
İşlemci: Intel i5-4590 veya eşit güçte bir AMD işlemci
RAM: Minimum 8GB
Girişler: HDMI 1.3 portu, 3x USB 3.0 portu ve 1x USB 2.0 portu
İşletim sistemi: Windows 7 SP1 64 bit veya daha iyisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir