Odağınızı Artıran Tuş: Saent

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Saent ismi verilen yalnızca buton gibi gözüken bir cihaz, özellikle bilgisayar başında çalışırken insanların dikkatini dağıtan her şeyi engelleyebiliyor (Gidipte annenizi/kız arkadaşınızı susturamaz tabii) .

Özellikle bulunduğumuz çağdaki durum aşikar. Neredeyse herkes bilgisayar başında işlerini halletmek için çok uzun vakitler geçirebiliyor (Tam biz yani) . Ancak bilgisayarla uğraşırken çevremizdeki tablet, akıllı telefon, uygulama bildirimleri, facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinden gelen bildirimlerden dolayı sık sık dikkatimiz dağılabiliyor. Bu sebeple de insanlar işlerine tam olarak odaklanamamasıyla birlikte belki de 3 saatte yapacağı işi yapma süresi 3-4 katına çıkabiliyor. Tam da bunun farkında olan ve bu durumdan şikayetçi olan Tim Metz isimli arkadaşımız bunun için bize bir cihaz geliştirmiş.

facebook müşteri hizmetleri

Saent ismini verdiği bu projeyi en popüler bağış sitelerinden biri olan indiegogo’da yerini aldı. Saent isimli bu cihaz sayesinde kullanıcılar tek bir tuşa basarak dikkatini dağıtan tüm uygulamaları programları direk olarak kapabilecek. Bunun yanında butona basıldıktan sonra yalnızca istenilen uygulamaların aktif olarak çalışması da sağlanabiliyor. Geri kalan uygulamalardan gelen bildirimler vs. herhangi dikkat dağıtabilecek unsur ise engellenmiş oluyor. Bu sayede de kullanıcısının bilgisayar başında iken yalnızca yapmak istediği işe odaklanması sağlanıyor. Saent isimli bu cihaz 3 farklı seçenek haline 30, 50 veya 90 dakika boyunca bu şekilde engelleme işlemine kusursuzca devam edebiliyor. Aynı zamanda belirli bir süre aralıksız çalışmayı da fark edince kullanıcıyı mola vermeye teşvik eden cihaz yaptığımız işteki verimi de bu şekilde artmasını sağlayabiliyor.

Söz konusu olan bu Saent isimli proje için indiegogo’da 100.000 (Yüz bin) dolarlık bağış hedefi koyuldu. Cihaz ise şu an için yalnızca 32.548 Amerikan doları bağış edindi. Bu butona sahip olabilmek için yalnızca 39 dolarlık bir bağış yapmanız yeterli olacaktır.

Eğer bağış sayfasına ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir