Office 2016 Ön İzleme Sürümü Yayınlandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft Office programının 2016 sürümü yeni birçok özellikleri ve sadeliği ile şimdiden hazır gibi duruyor. Gelen özellikler arasında kullanıcıların kolaylığı sağlanacak. Microsoft Office 2016 sürümündeki en önemli özellikleriden biri ise ortan düzenleme işlevi olacak.

Tabi bununla kalmayacak ve OneDrive bulut depolama ile bazı işlevler entegre edilecek. Office 2016 ile birlikte ilk kez masaüstü uygulamalarına giriş yapacak ve ortak düzenleme işlevi kapsamında tek olarak Word 2016 için kullanılabilir olacak. Diğer yazılımlar için ise tarih belirtilmesede bir süre sonra gelecek. Bu işlev dokümanların buluta bağlanmasına bağlı şekilde çalışacak. Bu nedenle Office 2016’da dokümanlar varsayılan olarak OneDrive’a kaydediliyor ve oradan paylaşılabiliyor. Bu durum bulut depolamayı önemsemeyen veya yeni konseptlerden hoşlanmayan kullanıcılar için pek önemli görünmeyebilir.

facebook müşteri hizmetleri

Diğerleri için ise Office yerel depolama birimine kaydetme özelliği sunacak ve kullanıcılarını sevindirecek diyebiliriz. OneDrive entegresinden bahsetmiştik bir diğer entegre ile çalışacak olan özellik ise Outlook’daki eposta ekleri olabilecek. Eposta ekleriniz Microsoft bulutta saklanabilecek ve kısa bir işlem ile istediğiniz zaman paylaşılabilecek. Bu işlevlerden bazılarına aşina olabilirsiniz, çünkü bunlar Google Dokümanlar ve Gmail gibi Google servislerinde de kullanılıyor. Bu durum Microsoft’un Google’a yetişmeye çalıştığı izlenimi uyandırsa da, Microsoft masaüstü uygulamalarında ortak çalışma ve düzenleme imkanı sunarak Google’ın bir adım ötesine geçmiş oluyor. Office 2016 özellikleri bundan ibaret değil, Tell Me isimindeki bu özellik ile kullanıcıların yazacağı şeyleri basitleştirerek diğer office uygulamalarıda yapılmak isteneni komutlar ile ön plana atıyor diyebiliriz.

Office 2016’ın sunduğu ilk önizleme sürümü yayınlanıyor. İlerki zamanlardaki sunulacak ön izlemeler bazı değişiklikler sunabilir. Sonbahar mevsiminde Office 2016 sürümünün final serisi yayınlanması beklentiler arasında. Sizde sıkı bir Office kullanıcısı iseniz 2016 sürümünü beklemeye başlayabilirsiniz.

Office 2016 önizleme sürümünün deneme süresi bittikten sonra Microsoft kullanıcılara iki yol sunuyor. Birinci henüz tam kapasiteyle çalışmayan deneme sürümde devam etmek. İkincisi ise Office 365 aboneliği veya orijinal ürün anahtarını satan alarak mevcut sürümü yükseltmek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir