Office Dökümanlarınızı Gmail İle Düzenleyin

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google‘ın Gmail üzerindeki çalışmaları hızla devam ediyor. Son ekledikleri özellik ise e-posta üzerinden Office dökümanları paylaşanları oldukça sevindirecek.

Bundan böyle e-posta ile gönderilen dökümanlar doğrudan gelen kutusu içerisinden düzenlenebilecek. Gönderilen Office dökümanı ekinde bulunan “Düzenle” seçeneği ile yapılabilecek olan işlem için Gmail dosyayı ilk önce Google formatına çevirecek.

facebook müşteri hizmetleri

Google formatına çevirilen dosya hem düzenlenebilir hale geliyor hem de daha sonra kullanılması ihtimaline karşı Google Drive üzerinde saklanıyor.

office

Google formatlama sürecini hızlandırmak amacıyla 15 yeni Office dosyasının daha Google Docs tarafından desteklenmeye başladığını da duyurdu. Bu türlerin arasında PowePoint sunumları da bulunuyor.

Bilgisayarında bir Microsoft Office yazılımı bulunmayan fakat dökümanları, dosya türünü değiştirmeden düzenleyebilmek isteyen kullanıcılar için ise Office Editing isimli Chrome eklentisi öneriliyor. Bu eklenti sayesinde Microsoft Office dökümanlarını, dosya türünü değiştirmeden, düzenleyip kaydetmek mümkün.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir