Oppo Find 9 Akıllı Telefonu 62 MP ile Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Oppo, geçen sene 50 megapiksel ile fotoğraf çekebilmeyi mümkün hale getiren Find 7 ve N1 isimli akıllı telefonlarını açıklamıştı.

Bu yıl da Oppo, yeni çıkaracağı telefonu Oppo Find 9 ile seviyeyi bir basamak daha yukarı çıkarttı. Önceki modellerden olan Find 7’nin 2560x1440p çözünürlüklü ekranı büyük ihtimalle Find 9’da da kullanılacak. Ama ppi ekran değerleri arasında fark olması bekleniyor. Ekran ölçeği de 5.5 inç 16:9 olarak aynı kalacak fakat aynı kalmaması için farklı yeniliklerde ekleneceği söyleniyor.

İşlemcisi son zamanlarda çıkan veya çıkacak olan akıllı telefonların neredeyse tümünde gördüğümüz ve sıkça bahsettiğimiz Quallcom Snapdragon 810 olması bekleniyor. RAM’e 4 GB desek herhalde yanılmayız çünkü artık 64-bit işlemciler çok daha yaygın.

facebook müşteri hizmetleri
sony sensör
Sony IMX240 Model Kamera Sensörü

 

Kamera konusunda ise şöyle bir şey var: Oppo IMX214 sensörünü kullanarak 13 megapiksellik kameradan 50 megapiksellik fotoğraflar çekebilmemizi sağlıyordu fakat yeni telefonunda Note 4’te kullanılan sensörü yani IMX240’ı kullanacağı söyleniyor. Yani Find 9 ile 62 megapikseli bulan fotoğraflar çekebileceğiz.

Çekebileceğiz diyoruz ama, böyle anlatıyoruz anlatıyoruz sonra telefon ülkemize gelmiyor ve içimiz acıyor. Umutlarımız yeni telefonun bu yıl ülkemize gelmesi yönünde.

Yazan: AZİM BARIŞ VATANSEVER

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir