Oppo Neo 5 ve Neo S5 Modelleri Duyuruldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Oppo orta seviye cihazları olan Neo 5S ve Noe 5 modellerini 2015 yılı için duyurdu. Yeni çıkan Neo 5 modeli 2015 versiyon olduğundan geçen sene çıkan Neo 5 ile oldukça farklı olduğunu belirtelim. Yeni çıkan bu model tasarımsal olarak tıpkı R1X modeline benzesede bağlantı, donanım ve işlemci gibi bazı farklar bulunuyor. İlk olarak Neo 5 modelinden başlarsak bu modelde MT6582 SoC çipseti bulunuyor ve bu cihaz 4 çekirdekli 1.3 GHz hızında çalışan Cortex-A7 ve çift çekirdekli 400MP2 GPU’su bulunuyor.

facebook müşteri hizmetleri

Neo S5 modelinde ise Qualcomm’un Snapdragon 410 çipsetini kullanıyor ve ayrıca 1.2 GHz hızında dört çekirdekli Cortex-A53 işlemcisinide Neo S5 modelinde görebiliriz. Ayrıca LTE bağlantı desteğide bu modelde mevcut. Cihazların ortak özelliklerine değinirsek her ikisinde de 2000mAh bir batarya ve LED flaş’a sahip 8 megapiksel bir f/2.2 diyafram açıklığında arka kamera bulunuyor. Bu cihazlarda ön kamera olarak 2 megapiksel kullanılmış ve oldukça düşük olduğunu belirtelim.

Hem Neo S5 hem de Neo 5 modelleri 131,9 x 65,5 x 8.0 mm boyutlarına sahip ve çift katmana sahip metal bir gövde ile geliyor. Bu iki cihaz 135 gram ağırlığında. Bu cihazlardaki renk yelpazesi kristal mavi ve safir renklerden ibaret. Ayrıca işletim sistemi olarak düşük versiyon ile gelen Oppo‘nun orta seviye cihazları Android 4.4.2 KitKat versiyonu ile geliyor. Bakalım hem Neo 5 modeli hem de özellik farkı olan Neo S5 modelleri için ne gibi bir fiyat belirlenecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir