Ortaokul ve Liselere Kodlama Dersi Ekleniyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz günlerde; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK tarafından yapılan açıklamada ortaokul ve lise müfredatına kodlama dersinin eklenmesi yönünde çalışmaların başladığı söylendi. Bakan Fikri IŞIK “Milli Eğitim Bakanlığımızla yapacağımız çalışma ile Kodlama dersini Ortaokul ve Liselerde Müfredeta alacağız.” sözleri ile açıklamada bulundu.

facebook müşteri hizmetleri

Türkiye ve diğer ülkelerin de özellikle son yıllarda üzerinde durduğu yazılım sektörü için başarılı bir adım olacaktır. Bununla birlikte, okullarda temel olarak gösterilecek olan kodlama sayesinde; yazılıma ilgi gösterecek olan kişi sayında artış olacağı gibi ilgisi olan öğrencilerin de kendilerine birşeyler katması için güzel bir ders olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Tabi ki sadece kodlama ile yazılım olmadığını belirtelim. Kodlama ile birlikte algoritma bilgisi, analitik düşünce ve yabancı dil alanlarında da gelişim yapılması gerekmektedir.

Şu an konu ile ilgili fazla detay verilmez iken; kodlama derslerinin zorunlu ya da seçmeli olup olmayacağı da henüz netleşmiş değil. Umuyoruz ki, bu ilk adımın devamı gelir ve artık üreten bir nesil olma yolunda dev bir adım daha atmış oluruz.

Sizler de kendinize daha farklı bir dünya açmak ve kendi yazılımınızı geliştirmek için daha fazla ne bekliyorsunuz?

One thought on “Ortaokul ve Liselere Kodlama Dersi Ekleniyor

  • 25 Ocak 2016 at 12:31
    Permalink

    Eklesinler eklesinler matematik dersinde konuyu yetistiremiyoduk bunda isleriz.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir