Otomobil Beyinleri

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Oto Kontroller

oto beyni
Araç beyinleri konusunda teknolojik gelişmeler üst seviyede olup çoğu araçların özellikleri konusundada fiyatları artabilir ve buna en büyük etken teknolojik gelişmelerdir. Örneğin araçlarda bulunan parçalardan ziyede elektronik olarakta görüntü ve ses sistemleri ayrıca merkezi kilit, navigasyon, elektronik süspansiyon, otomatik amortisör, yağmur sensörleri, hava ve basınç sistemleri, masaj yapan koltuk sistemi, emniyet kemer ikaz sistemleri ve bunun gibi daha bir çok özellikler. Bun ların çalışması araç beyin komutuyla alıcı ve verici vasıtasıyla ayrıca uzaktan kumanda sistemiylede çalışablirler.

facebook müşteri hizmetleri

Oto Beyin Çeşitleri

oto beyni tamir
Lpg beyni, Motor beyni, Gösterge beyni , Cam otomatiği beyni, Merkezi kilit sistemi olarak farklı farklı görevleri verdır. Bunlar bir birlerinden bağımsız çalışmaktadır ve her parçanın görevi, yeri ve durumu her araçta farklılık gösterilir. Elektrikli işakinaları beyinleri ise çift olarak çalışır örnek olarak elektrikli forklift hareket beyni ve obje kaldırma beyni ise ayrı ve bağımsız çalışırlar

Oto Beyin Arzaları

Öncelik olarak örnek vermek gerekirse motor beyni arza yaptğı zaman motorun çalışma biçimini ve durumunu değiştirebilir ve çalışmasına engel olabilir. Oto beyinlerin tamiri veya değişmesi halinde arza giderilir. Günümüzde üretilen araçların çoğu elektronik aksamlı araçlardır. Bu elektronik bazlı araçlar çok çeşitlilik gösterir. Bu beyinlerin arza yapmamaları için genel olarak sıvıya karşı korunmalıdır ve soğuk don olaylarında ise beynin kelitesi ve en iyi şekilde izole edilmesine karşın farklılık göstermekle beraber nadir olarak don olaylarındada arızalar meydana gelebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir