Ouya Satışa Çıkıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

2012 yılında Kickstarter sayfası açıldığında insanları heyecanlandırmayı başaran Ouya için işler kötüye gidiyor, zira gelen haberlere göre Ouya satışa çıkıyor.

İlk duyurulduğu zaman Ouya “oyun konsolu tanımını değiştirecek” bir proje olarak görünüyordu. Android işletim sistemi, Google Play ile beraber yüzlerce ücretsiz oyun desteği, geliştiricilerin rahatça konsolu “kırması” için basit ve kullanıcı dostu çalışan yazılım ve donanım sistemi, rakip konsollara oranla oldukça ucuz fiyatı… Bu ve bunun gibi bir sürü özellik vaadinde bulunan, oyuncu ve geliştiriceri kurtaracak konsol olarak anılmaya başlayan konsolun Kickstarter kampanyası 8,5 milyon Dolar ile kapanmıştı.

facebook müşteri hizmetleri

Ama konsol hiç istenen gibi olmadı. Konsolu ilk alan Kickstarter destekçileri ve başvuruda bulunan geliştiriciler ellerinde çok kötü bir konsol buldular. Gerek arayüzdeki, gerek kontroldeki sorunlar konsola olan ilgiyi azalttı. Geçen zaman içinde konsolu neredeyse hatırlayan kimse yokken kullanıcılar da konsolu kullanmayı bıraktı. Ellerinde bulunan az sayıdaki oyun da başka platformlara kayınca (Fire TV gibi) Ouya 2015 yılına girdiğimizde hem kullanıcısız, hem de oyunsuz bir konsola dönüştü.

Bu tarz başarısızlıkların ardından, Ouya CEO’su Julie Uhrman‘ın yatırımcılara gönderdiği gizli not ortaya çıktı ve notta; Ouya‘nın yatırımcılarından birinin şartlarını karşılayamadığı ve borcu ödeyemediği için bu tarz bir yola gidildiği bildiriliyor. Bu demek oluyor ki gelecekte konsolun ya da bütün şirketin satılma haberiyle karşılaşabiliriz. Yine de hala konsolun satılması kesin değil, bunun cevabını bize zaman gösterecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir