Overwatch Karakterlerine Genel Bakış

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

lineup-facebook.0Bcoz

BlizzCon‘un ilk gününde açıklanan Overwatch oyunu için yayınlanan sinematik tanıtım ve oynanış videosunun ardında, resmi sitede karakterler ile ilgili bilgiler de yayınlandı.  Şimdilik sadece 12 oynanabilir karkater ve onların hikayeleri ortaya çıktı. Elimizdeki bilgileri derlediğimiz bu yazıda, karakterler hakkında kısa bilgiler ve yeteneklerini görebileceğiniz oynanış videolarını bulabilirsiniz.

 

Tracer

Tracer

Overwatch programına katılan en genç üye olan Lena Oxton, deneysel bir uçuş programı, sırasında yaşanan problemler sonucu kayboluyor ve ölü olarak kabul ediliyor. Aylar sonra tekrar ortaya çıktığında ise zamandan bağımsız olarak yaşamaya başlıyor. Zamanda hareket etme yeteneği olan bu genç karakter, ekipte saldırı takımında yer alıyor.

Reaper

reaper

Kimliği veya amaçları hakkında hiç bir bilgi bulunmayan karizmatik terörist. Gittiği her yerde ölümün peşinden geldiği söyleniyor. Ateş gücü ve ortadan kaybolma özelliği ile ölümcül bir hayalet olarak kabul edilebilecek Reaper, oyunda saldırı görevini üstleniyor.

Symmetra

symetra

İsminden de tahmin edilebileceği gibi düzen ve mükemmellik ile kafayı bozmuş bir karakter. Gerçekliği bükme yeteneğine sahip olan Symemetra, takım arkadaşları için teleport cihazları düşmanları için ise tehlikeli günvelik taretleri kurabiliyor. Dostları için koruyucu kalkan da çağırabilen Symmetra’nın takımdaki görevi, tahmin edebileceğiniz gibi, destek olarak belirlenmiş.

Winston

winston

Daha tanıtım videosunun en başında karşılaştığımız ve hemen kanımızın kaynadığı karizmatik goril Winston, genetik olarak geliştirilmiş bir bilim adamı. Uzak mesafeleri atlama kapasitesi ve kuvvetli uzun menzilli bir Tesla silahı bulunan Winston, aynı zamanda çevresindeki dostlarını koruyabilecek bir enerji alanı oluşturabiliyor. Takım oyununda Winston, rakiplerin saldırılarını dostlarından uzak tutmak olan tank görevini görüyor.

Mercy

mercy

Dahi bir bilim insanı olan Angela Ziegler, kullandığı Valkyrie hızlı-müdahele kıyafetinin içerisinde tam bir koruyucu melek kabul edilebilir. Asası ile zarar görmüş dostlarını iyileştirebilirken, isterse onların saldırı gücünü de arttırabiliyor. Kıyafetindeki kanatlar sayesinde hızlıca yardıma yetişebilen Mercy, ölen takım arkadaşlarını canlandırma yeteneğine de sahip.

Widowmaker

widow

facebook müşteri hizmetleri

Terörist örgüt Talon tarafından kaçırlmadan önce bir Overwatch ajanı ile evli olan Amelie Lacroix, maruz kaldığı operasyonlar sonunda ölümcül bir suikastçi haline dönüştürüldü. İstediği yere hızlıca ulaşmasını sağlayan bir kancaya sahip olan Widowmaker, aynı zamanda tüm takımına, rakiplerinin duvarların arkasından bile görünmesini sağlayan, gelişmiş bir görüş verebiliyor. Aynı zamanda zehirli gaz dolu mayınlar yerleştirebilen Widowmaker, takımın savunma görevini üstlenen bir nişancı.

Hanzo

hanzo

İsim ve görünüş itibariyle bir samuray olduğunu sansak da Hanzo aslında bir okçu ve ölümcül bir suikastçi. Eski bir suçlu olan Hanzo duvarlara tırmanabiliyor ve düşmanlarının yerini ortaya çıkartan oklar atabiliyor. Aynı zamanda Ruh Ejderhası çağırabilen Hanzo, grubun saldırı görevini üstlenen kahramanlardan birisi.

Torbjörn

torb

Ürettiği silahların çalınıp dünyanın dört bir yanına yayılması sebebiyle sorumluluk hisseden Torbjörn, yaratılarının yanlış ellere geçip masumlara zarar vermemesi için çalışıyor. Çekici ile inşa edebileceği düşmanı takip eden güdümlü topu ve kendisinin ya da takım arkadaşlarının kullanabileceği zırh paketleri ile takımın savunma görevini üstleniyor.

Pharah

pharah

Tam anlamıyla bir asker olan Pharah, Helix Security International isimli güvenlik şirketi ile çalışarak, Raptora Mark VI isimli saldırı kıyafetini taşıma görevini alıyor. Taşıdığı roket atar silahın haricinde, bileğinde bulunan mini roketlere de sahip. Ayrıca düşmanlarının üzerine mini roketlerden oluşan bir yağmur yağdırabiliyor. Takımda saldırı görevini alan Pharah, aynı zamanda kıyafetindeki jet ittiriciler sayesinde oldukça yükseğe zıplayabiliyor.

Reinhardt

reinhard

Bir şövalyenin cesaret, onur ve adalet düsturlarını benimseyen Reinhardt Wilhelm, masumları korumak ve daha iyi günlerin geleceğini müjdemelek için savaşıyor. Sahip olduğu savaş çekici ile geniş bir alandaki düşmanları vurabilen Reinhardt, aynı zamanda düşmanlarının saldırılarına karşı bir enerji kalkanı oluşturabiliyor. Grubun tankı olarak görev alan bu koca adam, elindeki çekici düşmanlarının üstüne de fırlatabiliyor.

 Zenyatta

zenyatta

Zenyatta, ruhsal aydınlanma amacıyla dünyayı gezen bir rahip. Söylentilere göre, onunla karşılaşan kimse eskisi gibi kalmıyor. Yanında taşıdığı küreleri ile düşmanlarına zarar verebiliyor, hatta kendi aldığı hasarı başka bir düşmana doğrudan iletebiliyor. Takım arkadaşları ise bu küreler sayesinde periyodik olarak iyileştirilebiliyor. Takımın destek elemanlarından birisi olan Zenyatta kısa bir süreliğine tamamen ölümsüz hale gelip, hem kendinin hem de arkadaşlarının sağlıklarını geri getirebiliyor.

Bastion

bastion

Nazik ve zararsız gözüken, Dünya’yı dolaşıp doğayı inceleyen eski bir savunma robotu. Omnic Crisis sonrası hasar gören, ama yok edilmemiş olan Bastion, mümkün olduğunca insanlardan uzak durup doğada vakit geçirmek istiyor. Saldırı modunda hareket halinde savaşabilen Bastion, kuşatma moduna geçtiğinde sabit bir mitralyöz haline geliyor. Uzaktan kumandalı mayınlar kurabilen ve kendini tamir etme yeteneğine sahip olan bu karakterin takımdaki görevi ise savunma yapmak.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir