Ownfone: Yaşlı ve Engelliler İçin Telefon

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefonlar hayatımızda Symbian ile yaygınlaşıp iOS ile gelişti. Android ile de zirveye ulaşan pazar eskiye nazaran daha yavaş gelişiyor. Bunun bir sebebi de kullanıcı limitlerine yaklaşılıyor olması. Akıllı telefon üreticileri ve diğer yan ürün geliştiriciler bu duruma istinaden pazarda paylarını arttırmak istiyor.

Mobil oyun ve uygulama sektörü her geçen gün büyüse de kullanıcı kitlesini arttırmak isteyen şirketler bir yandan ekonomik durumu iyi olmayan ülkelere yatırımlar yapıp sektörü büyütmek isterken diğer yandan da farklı bir kullanıcı grubuna hitap etmek istiyor.

Artık neredeyse üretilmeyen, nadir modellere sahip ‘akılsız’ cihazların yerine engeli olan veya yaşlı olan vatandaşlar için farklı çözümlere yöneliyor.

Braille alfebesini içeren akıllı bir ekrana sahip cihaz teknolojisi yıllardır geliştirilme sürecinde ve ortada somut bir örnek de yok. Bunun yanısıra yaşlı bireyler için de metinleri sesli okuyan ya da büyük metin özelliği sağlayan cihazlar günümüzde destekleniyor.

facebook müşteri hizmetleri

Ancak şirketler bu bireylere özgü başka teknolojiler üzerinde de çalışıyor. Bunlar braille alfabesi içeren kumandalar, büyük metinlere sahip kumandalar gibi şekillerde karşımıza çıkmaya başladı bile.

ownfone yaşlı telefon engelli telefonİngiltere temelli Ownfone adındaki şirket en basit akıllı telefonları tasarlamakla övünüyor. Basitçe kişiye özgü 2 ve 3 boyutlu baskı tekniğiyle telefonlar ve akıllı kumandalar üretiyor. Böylece 12 kişiye kadar kolaylıkla ayarlanabilen cihazları hem Braille alfabesi bilen görme engelliler hem de yaşlılar kolaylıkla kullanabiliyor. Yapacakları aramalar için tek bir tuşa basmaları ve yine büyükçe bir tuşla kapatmaları mümkün oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir