P.T. Artık İndirilemiyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yine Konami, yine Silent Hills, yine P.T… Gün geçmesin ki bu üç kelimenin geçmediği bir haber yayınlansın. Bu kez haberimiz PSN‘de P.T. sahiplerini ilgilendiriyor. Yeni bir gelişme ile P.T. artık indirilemiyor.

Evet zaten P.T. PSN’den kaldırılmıştı, yeni oynamak isteyenler artık bu demoyu indiremiyordu. Ama daha önce demoyu indirmiş olanlar yine de PSN üzerinden P.T.’yi indirerek oynayabiliyordu. Ancak Konami‘nin başlattığı yeni uygulamaya göre artık PSN’den P.T.‘yi edinmiş olan kullanıcılar bile yeniden indiremeyecek. Bu uygulama şimdilik sadece Kuzey Amerika‘da, ancak Konami gelecek günlerde mutlaka bu uygulamayı dünya çapında başlatacaktır. O yüzden eğer P.T. PS4‘ünüzde yüklüyse silmemenizi öneririz, çünkü gelecek sefer onu bıraktığınız yerde bulamayabilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Konami‘de zaten işlerin kötü gittiğini biliyoruz, haftanın üç günü size “Konami işleri yine batırıyor” temalı haberler yazıyoruz. Her seferinde tekrar etmek istemesek de olaylardan bihaber olanlar için tekrar edelim; Konami’de işler hiç olmadığı kadar kötü gidiyor. Japon şirket ilk olarak Hideo Kojima ile anlaşmazlığa düşerek yollarını ayırmış; Kojima da Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain‘in kendisinin son oyunu olacağını, daha sonra şirketle bağını tamamen koparacağını açıklamıştı. Bu olaylardan sonra herkes Kojima’nın Guillermo Del Toro ile ortak geliştirdiği Silent Hills‘in akıbeti ne olacak diye merak ederken bir anda P.T. PSN’den kaldırıldı. Daha sonra önce Del Toro, daha sonra oyunun baş rolü Norman Reedus Silent Hills‘in iptal edildiğini açıkladı. Bu olaylardan sonra Konami resmi açıklama ile oyunu iptal ettiğini duyurduktan sonra Amerikan borsasından da çekildiğini açıklamıştı.

Yani şu an Konami pembe diziye dönmüş durumda, şirketin akıbetinin ne olacağını ise bize zaman gösterecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir