P.T. PSN’den Kaldırılıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Ünlü yönetmen Guillermo Del Toro ve Metal Gear serisinin yaratıcısı Hideo Kojima ortaklığında geliştirilen Silent Hills‘in demosu olan P.T. PSN’den kaldırılıyor.

Konami’de son zamanlarda zaten işler çok da istediğimiz gibi gitmiyor. Önce Hideo Kojima’nın Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain‘i bitirdikten sonra Konami’den ayrılacağı açıklandı, daha sonra da Kojima’nın ismi Silent Hills’in resmi sitesinden silimişti. Tüm bunlarla beraber zaten geleceği muamma olan Silent Hills‘in demosu olan P.T. (Playable Teaser)’nin 29 Nisan’da PSN‘den kaldırılacağı Konami‘nin resmi sitesi tarafından duyuruldu. Yine de daha önce demoyu edinen kullanıcılar oynamaya devam edebilecek. Yani eğer hala P.T.‘yi tecrübe etmediyseniz ve aklınızda “bir gün oynamak” varsa 29 Nisan‘a kadar demoyu PS4‘ünüze indirmenizi öneririz.

facebook müşteri hizmetleri

P.T. ilk kez 7780s Studio tarafından (ki böyle bir stüdyo yok, tıpkı Metal Gear Solid 5‘i duyurmadan önce yaptığı gibi Kojima‘nın viral çalışmalarından biri bu stüdyo da) yeni oyunu için hazırladığı bir demo olarak yayınlanmıştı. Demonun sonunda ise bu oyunun Silent Hills duyurusu için hazırlandığı ortaya çıkmıştı. Şu an hala geliştirme aşamasında olan oyun Guillermo Del Toro ve Hideo Kojima ortaklığında geliştiriliyor (Gerçi Kojima Konami’den ayrılıyor ama o ayrı bir konu). Oyunun baş karakterine ise The Walking Dead‘deki Daryl Dixon rolüyle tanıdığımız Norman Reedus sesi ve modellemesiyle hayat veriyor. Yaşanan son gelişmelerden sonra Silent Hills’in akıbeti ne olur bilinmez ama Konami en son “Silent Hills Hideo Kojima ile ya da Hideo Kojima olmadan geliştirilmeye devam ediliyor” açıklamasını yapmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir