PayPal.Me: Kişisel PayPal Ödeme Linkiniz

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

PayPal bugün yeni p2p(kişiler arası, eşler arası) ödeme platformunu duyurdu: Paypal.Me

İlk olarak siteye girdiğinizde PayPal üyesi olarak kendinize özgü bir link belirliyorsunuz (Örneğin paypal.me/kullaniciadi). Bu linki basitçe istediğiniz yerde (sms, mail, sosyal ağlar vs.), alıcılarınızla ya da arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Böylece para istemek için paypal’a giriş yapmanız ya da diğer butonlarla uğraşmanız gerekmiyor.

Şirketin para göndermek ve almak üzerine klasik yöntemlerinden ziyade mobil kullanıcı deneyimini de arttırmak istediği belirtiliyor. Paypal bugün küresel çapta 170 milyon kullanıcıya sahip.

Şirket ödeme aracını bireylerin küçük ödemelerine kolaylık sağlamak amacıyla geliştirdiğini açıkladı. Bir araştırma küresel çapta insanların birbirine 51 milyar dolarlık borcu olduğunu belirtiyor ancak insanların çoğu paralarını istemeyi rahatsız edici buluyor.

PayPal.Me kişilerin birbirinden paralarını istemelerini ortadan kaldıracak bir çözüm değil ancak bunu kolaylaştırıyor.

facebook müşteri hizmetleri

PayPal.Me üzerinden para isterken kişiye direk linkinizi gönderebileceğiniz gibi belirli bir tutarı da sadece 2 saniyede isteyebilirsiniz. Örneğin: X kişisinin bana bir borcu olduğunda ona paypal.me/sibereren şeklinde linkimi atabileceğim gibi, 10 tl borcu varsa linkin sonuna /10 yazmam yani paypal.me/sibereren/10 yazmam yeterli olacak.

paypal.me kişisel ödeme linki aracı

Paypal.me üyeliğinizi tamamlarken sayfanıza fotoğraf, küçük bir metin kısmı ekleyebilir ayrıca temanızı da kişiselleştirebilirsiniz.

Gelecekte PayPal sistemlerini OneTouch ile geliştirecek. Böylece ödemelerinizi tek tıklamayla gerçekleştirebileceksiniz. OneTouch halihazırda sizi sürekli online tutacak ve her seferinde kullanıcı adı/şifre girmeniz gerekmeyecek. Böylece hiç olmadığı kadar hızlı ödemelere sahip olacağız.

PayPal.me’nin 1.0 sürümü aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 18 ülkede aktif edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir