PDF İndirmek Bu Kadar Kolay Olmamıştı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

PDF nedir ? Açılımı “Portable Document Format” olan bu dosya formatının türkçesi taşınabilir dosya anlamınada geliyor. Genel olarak kullanım noktası Belge, E-kitap ve çeşitli ders notları hazırlamaktada kullanılabilir.PDF dokümanları Adobe Distiller ve Adobe Acrobat ile hazırlanır. Adobe Distiller bir yazıcı emülasyonudur. Programı çalıştırdığınızda bilgisayarınız Distiller’i da bir yazıcı olarak görür. Bundan sonra kullandığınız bütün programlardan pdf olarak çıktı alabilirsiniz. Yani bu işlem tam olarak elektronik ortamda çıktı almaktır. Önceden yazılmış kitap, roman, dergi gibi şeyleri kolay bir şekilde Distiller üzerinden çıktı alınarak pdf uzantısına çevirebilirsiniz. Bunlar index hazırlamak, bookmark eklemek, sayfaların thumbnail’lerini hazırlamak, sayfalar arası linkler oluşturmak, search box’lar koymak gibi şeyler olabilir. Bunun yanı sıra pdf elektronik/çıkış alınabilir formlar hazırlamak için de idealdir. Herhangi bir ortamda hazırladığınız dökümanı yine adobe distiller olarak pdf e çevirebilir, adobe acrobat ile içini değiştirilebilir, alanlar ekleyebilirsiniz. Bu alanların font, büyüklük, format, görünürlük gibi özellikleri de yine adobe acrobat içerisinde belirlenebilmektedir.

facebook müşteri hizmetleri

Bilgisayar üzerinden pdf sayesinde kitap, çizgi roman gibi şeyleri kitap pdf indir şeklinde aratarak bulabilir ve kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Günümüzde birçok cihazlarda da pdf uzantılı belgelerinizi açabilir rahatça düzenleyebilirsiniz.

Özellikle öğrenim hayatından ders konuları ile ilgili araştırma yapan kullanıcılar ders notları veya çeşitli testleri pdf uzantısında indirerek e-kitap olarak çalışabilirler. Bu gibi şeyleri ders notları indir biçiminde aratarak bulabilirsiniz. Örneğin açık öğretim okuyan bir birey kitaplarını elden almak yerine evinden internet üzerinden pdf kitapları indirerek sınavlara hazırlanabilir.Kolaylıkla Office, Outlook, Internet Explorer, Project, Viso, Access, Publisher, AutoCAD®, Lotus Noes veya baskı yapabilen tüm programlarla elinzide olan dosyalardan Adobe PDF dökümanları hazırlayabilirsiniz. PDF dökümanlarının boyutları çok küçük olduğun internet sitelerinden indirmelerde de bir o kadar kolay oluyor ve hızlı bir şekilde iniyor.
En son ana sürümü 11′dır. Reader 11′in en önemli özelliği, PDF dosyalarında video da izlenebilmesidir. 11 sürümü için yayınlanan güncelleştirme, güvenlik açısından oluşabilecek problemleri de gidermektedir. Reader ile PDF dosyalarını okumak ve denetlemek mümkündür, başka bir ifadeyle anlatılacak olursa, PDF dosyaları sadece (salt) okunurdur. Pdf uzantılı bilgisayarınıza indirmek için birçok internet sitesi var fakat bazı pdf’ler internet sayfası üzerinden açılıyor o vakitte ctrl+s komutu ile pdf uzantılı dosyayı bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir