Periscope İle Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son dönemlerin popüler olmuş durumu Twitter üzerinden canlı yayın yapma uygulaması Periscope geçtiğimiz günlerde iOS cihazın ardından Android cihazlarada uygulaması çıkmıştı. Peki Periscope nasıl kullanılır ? ne işe yarar ? hepsini açıkladık. Twitter’a entegre olan bu program Nisan ayında çıkmış ve oldukça popüler bir hal almıştı. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar anlık canlı yayınlar yapabiliyor. Hem İOS hem de Android platformları için ücretsiz uygulama olduğunu hatırlatalım.

facebook müşteri hizmetleri

Periscope ile canlı yayın yapabilmek için ilk öncelikle Twitter hesabınızın olması gerekli. Twitter hesabınız ile uygulamaya giriş yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Peki canlı yayın‘a nasıl geçiş yapacağız derseniz, uygulama ekranında alt kısımda bulunan kamera ikonuna basarak canlı yayınınızın herkeze açık olup olmadığı seçeceksiniz. Seçim işlemi ardından konum bildirisi soracak konumunuzu paylaşmak istiyorsanız konum durumunu seçip Start Broadcast seçeneği ne basarak canlı yayın’a başlayabilirsiniz.

Periscope Videolu İnceleme

Ayrıca yaptığınız yayınları kaydetmek için uygulama ayarlarından Autosave kısımını aktif ederek canlı yayın sırasında yayınınızı kaydedebilirsiniz. Ayrıca Twitter entegre şeklinde geliştirilmiş bir uygulama olduğundan dolayı burada da bir takipçi sistemi yer alıyor. Takipçilerinizi yönetebilir ve canlı yayın açtığınızda takipçilerinize bildirim atabilirsiniz. Canlı yayın sırasında sizi izleyen kullanıcılar size anlık bir şekilde mesaj atabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir