Periscope Kullanıcı Sayısı 10 Milyona Ulaştı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Twitter tarafından bu sene içerisinde çıkartılan canlı yayın uygulama Periscope kullanıcı sayısı 10 milyonu geçti. Bu 10 milyonun Android ve iOS uygulamaları üzerinden toplam kayıtlı kullanıcı sayısı olduğunu belirten firma, aktif kullanıcı sayısının ise bu rakamdan elbette ki daha düşük olduğunu da açıkladı.

4 ay önce yayın hayatına başlayan Periscope kullanıcısı sayısı 1 milyon barajını ise yalnızca 10 gün gibi oldukça kısa bir sürede aşmayı başarmıştı. Her nereden bakılırsa bakılsın Twitter için Periscope’un oldukça iddialı bir yatırım olduğunu belirtmekte fayda var.

facebook müşteri hizmetleri

Yalnızca Periscope kullanıcı sayısı ile ilgili detayları açıklamakla kalmayan Twitter, ayrıca günlük olarak 40 yıl süre zarfına denk gelen video izleme süresine sahip olduklarını da belirtti.

İlk çıktığında Meerkat uygulaması ile yarışıp yarışamayacağı konusunda farklı iddiaların ortaya sürüldüğü Periscope uygulamasının yalnızca 4 ay içerisinde Meerkat uygulamasını gölgesinde bırakmayı başardığını da belirtmekte yarar var. Öyle ki Periscope’un bu başarısından oldukça etkilenen Facebook, geçtiğimiz günlerde yalnızca belirli ünlüler için çıkardığı canlı yayın uygulamasını dün itibariyle onaylanmış tüm sayfalara açma kararı aldı.

Facebook’un Periscope ile yarışa girebilecek bir platform olup olamayacağı konusunda henüz kesin bir bilgi bulunmasa da firmanın Mention uygulamasına ek olarak çıkardığı canlı yayın uygulaması konusunda oldukça iddialı olduğunu ve konu üzerine çalıştığını söylemek mümkün. Uygulamanın şu an için tek kötü olarak gösterilen yanı yalnızca onaylanmış Facebook sayfaları için kullanılabilece olması.

Kaynak: Mashable

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir