Periscope Rekor Kırmak Üzere

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yıllar geçtikçe ünlü sosyal medya siteleri hanelerine yeni özellikler katarak marka değerlerini arttırmaya devam ediyor. Bunlardan biri olan Twitter, hatırlacağınız üzere canlı yayın yapmaya yarayan Periscope adlı uygulamasını piyasaya sürmüştü. Bu uygulumanın kullanıcı sayısı çok kısa bir sürede milyonlara ulaştı bile. İşte Periscope hakkında yayınlanan bazı raporlar ve veriler. Son dönemin popüler işlevi ve uygulaması olan Periscope sayesinde kullanıcılar canlı yayınlar yapabiliyor ve bu canlı yayınları tekrar yolu ile tekrardan izleyebiliyorlar. Bazı ücretli servislerin bu uygulama sayesinde ücretsiz bir şekilde kullanıcılara canlı yayın yapılması gündeme Periscope uygulamasının yasaklanacağı konusunu dahi getirmişti.

facebook müşteri hizmetleri

Fakat sadece söylentilerden ibaret olduğu belli oldu. İlk önce İOS platformuna çıkışı gerçekleşen ve bir süre sonra Android platformunada gelen Periscope kullanıcı rekorları kırmaya devam ediyor. İlk çıkışından tam 12 saat sonra toplamda 1 milyonu geçkin bir kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Geçtiğimiz ayda Android platformuna çıkmış ve kullanıcı sayısını katlamaya başlamış durumda.

Son bilgilere ve verilere göre şuan 10 milyon kullanıcı sayısı bulunuyor ve günlük 2 milyon aktif kullanıcısıda dahil durumda. Periscope uygulaması 4 ay gibi bir sürede 10 milyon barajını geçtiğini düşünürsek yakın zamanda bu uygulama birçok 10 milyon rakamlarını görecek gibi duruyor.

Yayın yapmak

  • Uygulamayı açın.
  • Ekranın alt kısımında bulunan Periscope simgesi ile kamerayı, mikrofonu ve çeşitli ayarları yapınız.
  • Daha sonra gelecek olan ekranda Yayını Başlat adlı butona basarak canlı yayına geçiş yapabilirsiniz.
  • Yayın sırasında bulunan butonlara basarak çeşitli işlevler yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir