Periscope’tan Büyük Başarı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sanıyoruz ki Periscope’u duymayan pek kalmamıştır. Twitter’ın yayınladığı bir canlı yayın programı olan Periscope, önce iOS için yayınlanmıştı ve oldukça yüksek sayıda kullanıcıya kısa sürede ulaşarak fazlasıyla olumlu yorumları da almayı eksik etmemişti. Daha sonra Android için de yayınlanarak kullanıcı sayısını katlaya katlaya artırmış oldu. Normalde uygulamanın yazılış amacı insanların gezip ilginç bulduğu yerleri diğer insanlarla paylaşması ve ortak olmasıydı anca bazı kullanıcılar tarafından kötü amaçlara çekilmesi de içten bile değildi. Bu konuda da oldukça zor zamanlar yaşayan Twitter şimdi Periscope ile kıskanılmaya başlamış gibi duruyor.

facebook müşteri hizmetleri

Twitter’ın sahip olduğu Periscope, geldiği nokta konusunda önemli verileri yayınladı. Periscope ekibinin Medium’daki bir blog yazısında belirttiğine göre, yayınlanmasının üzerinden sadece dört ay geçmiş olmasına rağmen, 10 milyon kayıtlı Periscope hesabı bulunmakta. Yalnızca 4 ay içerisinde 10 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip olması gerçekten Twitter için büyük bir başarı. Tabii bunun daha kayıtsız kullanıcılar sayısı var.

Bir diğer yayınlanan grafik ise aktif kullanıcı sayısının ortalama dengesi 2 milyona kadar ulaştığını gösteriyor. Bu grafikte gözüken verilere göre uygulamanın Mayıs ayında Android için yayınlanması ile birlikte kullanıcı sayısını yaklaşık olarak üçe katlaması oluyor.

Persicope CEO’su Kayvon Beykpour,  yatay video desteği ve “spam” ile ilgilenmek için daha iyi araçlar da dahil olmak üzere, yeni özelliklerin çok yakında uygulamaya direkt olarak entegre edileceğini söylüyor…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir