Periscope’u Engellemek İçin Jammer Kullanılacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Çıktığı ilk gün kullanıcı rekorları kıran ve kırmayada devam eden Periscope büyük bir sorun ile başbaşa kalmış durumda. Canlı yayınların telif hakları Periscope’un başını ağrıtmış durumda. Şimdi ise ülkemizde Spor Toto Süper Lig’in maçlarını yayınlayan kuruluş olan Digitürk, bu uygulamanın telif haklarını ihlal etmesinden dolayı mahkeme yolu ile haklarını arayacaklarını belirtmişti. Aradan aylar geçti fakat mahkeme ile ilgili henüz yeni bir gelişme bulunmuyor.

facebook müşteri hizmetleri

Şimdi ise yapılan araştırmada normal Digiturk yayının 1000 kullanıcı rakamlarında olmasının haricinde diğer maç yayını yapan kişinin oranları ise 3000-5000 kullanıcı sayısına ulaşıyor. Yetkililer Periscope kullanıcılarının maç sırasında yayın yapmalarını engellemek için yoğun bir şekilde çalışılıyor. Bazı görüş ve sızıntılara göre Spor Toto Süper Lig’de bulunan stadlara Jammes yani sinyal bozucu konulacak ve yayın yapılması engellenecek diye düşünülüyor. Fakat bu noktada iletişim yolları kesilecek buda seyirciler arasında büyük sorunlara neden olacak. Diğer bir yandan stadyum sırasında maç yayını kesildiği taktirde başka bir kullanıcı evinden oturarak yayın yapmaya devam edecek, buda kesin bir çözüm yolu olduğunu göstermiyor.

Durumlar böyle olurken Periscope tarafından resmi bir açıklama gelmiş değil. Fakat düşünülen ve en doğru yol olan nokta ise ülkemizde Periscope hesabının devre dışı bırakılması. O yüzden bu uygulama oldukça popüler olurken sadece tehlif hakkı yüzünden ülkemizde kullanımı kapatılırsa teknoloji takipçileri tarafından bazı eleştiriler gelebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir