PES 2014’ün Online Sunucuları Kapanıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Konami’nin 2013’te satışa çıkardığı PES 2014’ü eğer online oynamaya devam ediyorsanız size kötü bir haberimiz var. Konami, PES 2014’ün online sunucularının fişini çekmeye hazırlanıyor.

Sunucuların kapanması elbette yeni bir şey değil. Çoğu dağıtımcı üzerinden uzun zaman geçen oyunlarının rağbet görmemeye başlamasıyla beraber online sunucularını kapatmaya başlar zaten. Bunu hep görürüz. PES 2014 de “online sunucuları kapanan oyunlar” listesine girmeyi başardı.

facebook müşteri hizmetleri

Yapılan açıklamaya göre PES 2014’ün online sunucuları 17 Kasım’da kapanacak. Yani oyunu hala oynayan küçük kitleye dahil iseniz son maçlarınızı yapmaya başlayın deriz, zira Kasım ayından itibaren artık online oynayamayacaksınız.

2013’te Kojima Productions tarafından Metal Gear Solid serisi için geliştirilen FOX Engine ile geliştirilerek grafiksel anlamda tavan yapan PES 2014, tüm çabalarına rağmen rakibi FIFA 2014’ün önüne geçememişti. Ayrıca grafiksel anlamdaki yükselişi maalesef oyunun kalanında göremiyorduk.

Bu sebeplerden dolayı Konaminin PES 2014’ün online sunucularının bu kadar erken kapatması çok da şaşırılacak bir durum değil. Gerçi Konami yönetiminin son altı ayda yaptığı kötü seçimler ve şirketin başı kesilmiş tavuk gibi oradan oraya sebepsizce koşuyor olması çok ayrı bir konu…

Bu sene çıkış yapacak olan PES 2016’nın ilk oynanabilir demosu ise yakın zamanda PC ve konsollara indirmeye sunulacak. Oyunun resmi çıkış tarihi ise 17 Eylül olarak belirlendi. Oyunun kapağında ise Barcelona’nın ünlü Brezilyalı futbolcusu Neymar Jr. yer alacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir