Phantom Dust İptal Edilmedi, Yalnızca Geliştiricisi Yok

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft‘un E3 2014 konferansını izlediyseniz Phantom Dust ismindeki bir oyunu da görmüşsünüzdür. 2000’lerin başında Xbox için çıkış yapan Phantom Dust‘ın remake’i olacak olan oyun duyurulduğu zaman oyunun hayranları arasında büyük bir heyecana sebep olmuştu.

Fakat o günden sonra ne olduyse Phantom Dust hakkında hiçbir haber alamamıştık. Daha sonra Phantom Dust‘ın geliştirici stüdyosu Darkside Game Studios‘un kapanması haberi ile insanlar oyunun iptal edildiğini düşünmeye başlamıştı. Neyse ki Microsoft bu karışıklığı önlemek için bir şeyler denemeye başladı.

facebook müşteri hizmetleri

Microsoft‘tan Aaron Greenberg yaptığı bir röportajda “Bu proje hem Phil Spencer için, hem de takımdaki çoğu kişi için heyecan verici bir projeydi. Şu an hala Phantom Dust için uygun koşullar arıyoruz. Oyun iptal edilmiş değil fakat onu geliştiren bir geliştirici yok ve özellikle şu dönemde bu tipte bir oyunu geliştirecek bir stüdyo bulmanız birazcık zor” şeklinde konuştu.

Phantom Dust remake’i E3 2014‘te özel bir CGI trailer ile duyurulmuştu. Daha önce hangi stüdyonun geliştiriciliğini yaptığı belirtilmese de daha sonra kapatılması ile beraber oyunun Darkside Game Studios tarafından geliştirildiği ortaya çıkmıştı. Bu bilginin ortaya çıkmasından sonra Aaron Greenberg Microsoft‘un proje için hala tam gaz yoluna devam ettiğini söylemişti. Fakat oyun maalesef E3 2015’te gösterilmedi.

İlk Phantom Dust 2004‘te Xbox için çıkış yaptığında daha önce çıkan hiçbir Xbox oyununa benzemiyor olmasıyla son derece dikkat çekiyordu. Kart tabanlı aksiyon-strateji oyununun yaratıcısı ise Sega Saturn için Panzer Dragoon‘un yaratıcısı Yukio Futatsugi’den başkası değil. Kendisi Xbox One‘a özel olarak çıkış yapan Crimson Dragon‘ın da yapımcısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir