Photoshop İle Cilt Düzeltme Nasıl Yapılır?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yüksek çözünürlüklü fotoğraf makineleri ve yüksek megapikselli mobil cihaz kameraları tabii ki çok güzel buluşlar. Bir manzara resmini yaprağın detayına kadar çekebilirken bu durum insan resmi çekerken problem olabilir. O güçlü flaş ve yüksek çözünürlüklü kamera lensi birleşince yüzünüzde normalde göremediğiniz cilt dokusunu bile keşfedebilirsiniz. Ve ya güzel çıktığınız bir resmi sadece yüzünüzde sivilce var diye çöpe atmaya karar verebilirsiniz. Ama yine Photoshop imdadımıza yetişiyor. Techkafa’daki tek kız yazar ben olduğum için de böyle bir
rehberi hazırlama işi de bana düşüyor. Merak etmeyin, Photoshop ile cilt kusurlarını kapatmak hiç zor değil.

skin

Öncelikle resmimizi açıyoruz. Gördüğünüz gibi flaş etkisi ile cilt oldukça pürüzlü gözüküyor. Şimdi yapmamız gereken layer’i çoğaltıp aşağıdaki layer’i kapatmak. Earser Tool’u seçerek üstte kalan kopyaladığımız layerdaki cildin haricinde kalan her şeyi, yani dudakları, dişleri, saçları kaşları siliyoruz. Burada çok dikkatli bir şekilde çalışmamız gerekiyor. Sonrasında elimiz de sadece cildin olduğu şöyle bir maske olması lazım. Burada yüz sorunlu olduğu için boyun kısmını ellemiyoruz, dolayısıyla boyunu da siliyoruz.sonrasında bu üstteki cilt maskesi olan layera Filter / Blur / Gaussian Blur ile “1” değerini veriyoruz. Değeri fazla yükseltirsek cilt dağılma yapar ve şeffaflaşır.

facebook müşteri hizmetleri

1

Artık alttaki layer’i açabiliriz. Boyun çizgileri ve sivilce gibi hatalara gelelim. Bunu düzeltmek için “J” tuşu ile “Patch Tool”u seçiyoruz.
Burada sadece sorunlu olan alanın etrafını basitçe çevreliyoruz ve hiç bir tuşa basmadan düzgün cilt doksunun üzerine bırakıyoruz. Kendisi otomatik olarak o düzgün cilt dokusunu baz alarak bunu düzeltiyor. Bunu aynı zamanda ciltte aşırı flaş yansıyan yüzeylere de yapmanız dokuyu iyice düzeltecektir. Son olarak “Dodge Tool” ile “%50 değerince hafifçe cilt üzerinden geçtiğinizde yaşanan bütün renk farklılıkları da kapanacaktır.

Ve son hali.

3

Bu cilt düzetlmenin en basit yoludur. İlerleyen zamanlarda gelişmiş rötüş ve resimlere makyaj uygulama, saç ve göz rengi değiştirmek gibi konulara da değineceğim.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir