Photoshop ile Göz Büyütme Nasıl Yapılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photoshop işe güzelleştirme efektleri ve numaraları Hollywood’ta bile kullanılıyor. Bu gün sizlerle paylaştığımız gözleri büyütme işlemi ise “Hollywood efekti” olarak ta anılıyor. Bu çalışma için özellikle ön profilden bakan ve düz duran bir fotoğraf seçmeniz daha iyi sonuç verecektir.

Öncelikle üzerinde çalışmak istediğimiz fotoğrafı açıyoruz. M (marque tool) ile dikkatli bir şekilde kaşlar ve gözün olduğu alanı seçiyoruz. Ardından bu alan seçili ikenCTRL+J (duplicate layer) komutu ile seçili alanı yeni bir layer olarak kopyalıyoruz.

1 Şimdi bu işlem için maske kullanacağız. Bunun için layes kutucuğunun altında bulunan soldan üçüncü maske sembolüne basıyoruz. Maskenin renginin beyaz olmasına dikkat edin, maske kullanırken beyaz olan alan gözükür siyah olan alan ise silinir.

2

facebook müşteri hizmetleri

Bu işlemden sonra CTRL+T (free transform) ile gözleri büyütüyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta çok fazla büyütmemek. Çok fazla büyük göz oldukça tuhaf gözükebiliyor.

3

Gözleri büyütmeyi tamamladıkrtan sonra siyah renk seçili iken B (bursh tool) ile fırçamızı seçiyoruz. Özellikle yumuşak bir ayar verirsek daha hoş sonuçlar alabiliriz.

4Eğer fırça gözün etrafını temizlemek yerine siyaha boyuyorsa layers kutusundan maskenin olduğu beyaz kutucuğa tıklayarak seçin ve bir daha deneyin. Kaşları da düzgün bir şekilde temizleyerek sonuca ulaşıyoruz.

5

İki resim arasındaki farkı aşağıda görebilrisiniz. Oldukça etkileyici gözüküyor değil mi?

6

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir