Photoshop’ta Baloncuklu Arka Plan Nasıl Yapılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photoshop‘ta yeni arka planlar yapmaya devam ediyoruz. Bu gün çoğumuzun çocukken pek sevdiği, patlatmak için birbirine girdiği baloncuklar ile bir arka plan çalışması yapacağız.

Öncelikle yine istediğiniz ölçülerde arka planı şeffaf olarak yeni bir dosya açalım. Ardından “G” yani Gradient Tool ile istediğiniz renklerde sade bir şekilde arka planı hazırlayalım.

1

Şimdi yeni bir layer açıyoruz ve bunu “Screen” olarak seçiyoruz. Ardından “M” kısayolu ile Ecliptical Maruqe Tool’u seçerek büyük bir daire çiziyoruz. Sonrasına “B” ile Brush Tool seçiyoruz. Rengimizi beyaz olarak ayarlıyoruz, yumuşak ve küçük bir fırçayla dairenin etrafını bir baloncuk gibi gözükecek şekilde boyuyoruz. Ardından CTRL+D kısayolu ile de seçilmiş alanı serbest bırakıyoruz.

2

Baloncuğu daha gerçekçi gözükmesi için boyayalım. CTRL’ye basılı tutarak baloncuğun olduğu layeri seçiyoruz, baloncuğu seçmiş olması gerekiyor. Ardından yine “G” ile Gradient Tool’u seçiyoruz. Yukarıdan Gradient seçeneklerinin olduğu yerden gök kuşağına benzeyen “Specturm” rengini seçiyoruz. Seçili baloncuğun üzerine bunu uyguluyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

3

Sonrasında baloncuğun olduğu layerin Opacity ayarını %30 yapıyoruz ve daha gerçekçi bir görünüm vermesi için yumuşak bir fırça ile içinden bir kısmı hafifçe siliyoruz.

4

Yaklaşık bu görüntüyü elde etmemiz lazım. Son olarak baloncuğun layerine sağ tık ile “Blending Options”u açıyoruz ve “Drop Shadow” diyoruz. Standart değerler yeterli olacaktır.

5

Şimdi bu baloncuğumuzu istediğimiz gibi çoğaltarak arka planı dolduruyoruz. Üst üste bindirdikleriniz de hoş bir görünüme sahip olacaktır. Son halini aşağıda görebilirsiniz.

baloncuk

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

2 thoughts on “Photoshop’ta Baloncuklu Arka Plan Nasıl Yapılır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir