Photoshop’ta Bokeh Arkaplan Nasıl Yapılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photoshop ile Bokeh efektinin nasıl yapıldığını daha önceki yazılarımıda sizlerle paylaşmıştık. Bu gün de Photosop ile renkli Bokeh arka planı sizlerle birlikte yapacağız. Bu çalışma için özel bir fırça gerektiğinden ben kendi hazırladığım fırçayı indirip kullanabilmeniz için sizlerle paylaşıyorum. İleryen günler de Photoshop ile kendi fırçanızı nasıl yapacağınızı da sizlerle paylaşacağım. Fırçayı buradan indirebilirsiniz.

bokeh fırçası

Bokeh fırçasını açıp yükledikten sonra istediğimiz ölçülerde bir çalışma alanı açıyoruz. İlk başta en alta layeri #262626 rengi ile dolduruyoruz ve çift tıklama ile layerin Blending options kısmına girerek Color Overlay kısmına geliyoruz. Blend Mode kısmı “Normal” Opacity ise %100 olsun.

1

Şimdi yine bir layer açıyoruz. G ile Gradient Toolu seçiyoruz ve Specturm rengi ile çapraz olarak gök kuşağı rengini atıyoruz.

2

 

Şimdi bu layerin da Blending Optionsuna giriyoruz. Burada Gradient Overlay’i seçip, Blend Mode kısmını Overlay, ve Angle kısmını 45 yapıyoruz. Buradan çıktıktan sonra layerin Opacitysini %50, Fill kısmını ise %0 yapıyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

3

Şimdi iki layerin arasında Color Dodge olan yeni bir layer açıyoruz ve Opacitysin %50 olarak ayarlıyoruz. Beyaz renk ile fırçamızı seçiyoruz ve Opacity ile Flowu %50 olarak ayarladıktan sonra ilk olarak arka planı gözümüze hoş gelecek şekilde dolduruyoruz. Çok fazla üst üste bindirmemeye gayret edin.

4

Şimdi bu baloncukları filter / Blur / Gaussian Blur arayüzünden 4 değerini vererek bulandırıyoruz.

5

Ardından yeniden Specturm ve siyah layer arasında yeni bir Color Dodge layeri açıyoruz. Bu kısım da net baloncuklarımız olacak. Yine göz zevkinize göre küçüklü büyüklü doldurun. Son halini aşağıda görebilirsiniz.

photoshop bokeh arka plan

:: Photoshop’ta Bokeh Efekti Nasıl Yapılır

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir