Photoshop’ta Fotoğraftan Fırça Nasıl Yapılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photoshop ile fırçalar ve özel fırçalar ile yapabileceklerimiz gerçekten sınırsız gibi. Daha önceki yazmızdan kendinize özel fırçanızı nasıl yapabileceğinizi anlatmıştık. Bu gün ki yazımızdan ise en sevdiğiniz fotoğrafınızdan ve ya istediğiniz her hangi bir fotoğtaftan nasıl fırça yapılabileceğini sizlerle paylaşıyoruz. Burada en önemli nokta çok büyük bir fotoğraf seçmemeniz çünkü fırçanızın büyüklüğü seçtiğiniz fotoğrafın boylu ile orantılı olacaktır. Aynı zamanda fotoğraftan fırçaya dönüşdüğünüz de tek tonlu olacaktır, yani renkli olarak kalmıyor. Ben bu örnek için elmas resmi seçtim, normalde tek tonlu olduğu için fırça ile çok başarılı oluyor.

Öncelikle seçtiğiniz fotoğrafı açarak istediğimiz kısmında dekupe uygulayarak etrafını dikkatli bir şekilde temizliyoruz.

1

Ardından Edit / Define Bursh Preset diyoruz.

2

facebook müşteri hizmetleri

Karşımıza gelen ekrana fırçanıza vermek istediğimiz ismi yazıyoruz.

3

Şimdi fırçayı uygulamak istediğimiz ekrana gelerek B (brush) kısayolu ile fırçamızı seçiyoruz. Fırçamız otomatik olarak listenin en sonunda yer alıyor.

4

Bu resimde fırçayı sırası ile üst üste bir, iki, üç ve dört kere uyguladım.

5

Sonrasında ise fırçanızı istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Ben de örnek olarak bir tane uygulamış oldum. Bu teknik sadece tek objelere değil bütün fotoğraflara da uygulanabilir. Aşağıda son halini görebilirsiniz.

6

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir