Photoshop’ta Göz Rengi Değiştirme Nasıl Yapılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photoshop‘ta ister başkasının ister kendinizin göz rengini değiştirmek istiyorsanız bunun sadece iki-üç adımda yapılan çok kolay bir işlem olduğunu size söyleyebilirim. Bunu yapmak için bir kaç değişik yöntem var ama ben en basit ve etkilisini sizlerle paylaşıyorum.
İlk önce resmimizi açarak başlıyoruz.

İlk layerin hemen üstüne yeni ve boş bir layer açıyoruz. Bu layeri hemen üzerindeki “Normal” yazan kutucuktan “Multiply” olarak seçiyoruz. Arından “B” ile Brush’i seçerek sonrasında resim üzerinde sağ tıklayarak yumuşak dokulu fırçalardan birisini alıyoruz. Penceresinin yukarısından fırça özelliklerini Opacity:50 ve Flow:50 olarak ayarlayıp, üstteki layerda seçtiğimiz renk ile gözü boyuyoruz. Çok fazla kat kat boyamanızı gözün dokusunu kaybettireceği için bir ve ya iki kat yeterli olacaktır. Burada boyayı göz çevresinde taşırmamaya ve göz bebeklerini boyamamaya gösterirseniz daha gerçekçi bir görünüm elde edersiniz.

facebook müşteri hizmetleri

1

Evet göz rengimiz değişti. Eğer renkten memnun kalmazsanız göz rengi boyasının olduğu layerdayken CRTL+U Hue/Saturation arayüzünü açarak aşağıdan Colorize kutucuğun işaretleyerek diğer renklerin nasıl gözüktüğüne göz atabilir ve değiştirebilirsiniz.

2

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir