Photoshop’ta Karlı Yazı Efekti Nasıl Yapılır?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photoshop‘ta bildiğiniz gibi hemen her şeye istediğimiz efekti verebiliyoruz. Bu günde sizlerle karlı yazı efektinin nasıl yapıldığını paylaşmak istiyorum.

Öncelilkle istediğiniz ölçülerde yeni bir dosya açıyoruz ve arka planı siyaha boyuyoruz, bunu isterseniz “G” bucket tool ile siyahı seçerek ve ya layer seçimişken CRTL+F5’e basıp siyah rengi seçerek “Fill” ile yapıyoruz. Ardından beyaz renk ile istediğimiz yazıyı yazıyoruz.

1

Ardından CTRL+E komutu ile iki layeri birleştiriyoruz. Sonasında Filter / Blur / Gaussion Blur ile 3 değerini vererek yazıyı bulandırıyoruz.

2
Şimdi Image / Image Rotation / 90 CW diyerek resmimizi yan çeviriyiroyuz. Sonrasında Filter / Stylize / Wind ile arayüzü açıyoruz. Burada yazımıza buz saçakları ekleyeceğiz. Bunu da “Wind” ve” From the Rİght” kutucuklarını işaretleyerek yapıyoruz.

İpucu: Eğer daha uzun saçaklar olsun istiyorsanız filtreyi CRTL+F ile bir kaç kere üst üste uygulayabilirsiniz.

3

facebook müşteri hizmetleri

Şimdi de Image / Image Rotation / 90 CCW ile resmi normal haline çeviriyoruz. Ardından üzerine yeni bir layer açıyoruz. Burada internette de bulabileceğiniz kar yağışı havasını verecek bir “Bursh” fırça kullanacağız. Ben biraz daha yoğun kar yağışı etkisi yaratmak istediğim için yoğun içerikli bir fırça ile bu layerı beyaz renk ile göze hoş gelecek şekilde doldurdum. Alanı istediğimiz gibi doldurduktan sonra layers kutucuğundan bu karları çizdiğimiz layer a sağ tıklayarak “Blending Options” diyoruz. Buradan “Outer Glow”u seçiyoruz ve ayarlarından rengini beyaz yapıyoruz. Spread: 6, Size: 4 olarak ayarlıyoruz.

İpucu: Farklı kar efektleri için farklı fırçalar ve yoğunluklar kullanabilirsiniz.

4

Opsioyonel kısım:

Bu kısımda yazıya hafif renk vererek buz gibi gözükmesini sağlayabilirsiniz. Yazının olduğu layer’s gerelek CRTL+U ile Hue/Saturation ekranını açıyoruz ve istediğimiz renge gelene kadar biraz oynuyoruz.

5Ve son hali.

6

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir