Photoshop’ta Kişiye Özel Fırça Nasıl Yapılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photoshop ile yapabileceğimiz bir çok güzel tasarımdan başka, kendimize özel fırçalar yapabilmemiz de mümkün. İnternet’te bir sanat eseri diyebileceğimiz fırçalar da bulunmakta ama kendinize özel yaptığınız fırçayı kullanmanın zevki ayrı olacaktır. Temeli çok basit olan bu işlemin, ayar kısmı biraz daha zor, ince ayarlarını ve bir tablo benzeri bir fırça yapmayı bir sonraki bölümde sizlerle paylaşacağım. Bu gün en temel fırça yapımını çalışıyoruz.

Öncelikle arka planı transparan, istediğiniz ölçüde yeni bir dosya açıyoruz. Dosya büyüklüğü ne kadar büyük olursa fırçanızın çözünürlüğü de o kadar büyük olur. Fakat 10×10 piksel gibi küçük bir alan ile fırçanızı yaparsanız büyüterek kullanmak istediğiniz de daha bulanık gözükecektir. Dosyanızı açtıktan sonra istediğiniz her hangi bir yazıyı yazıyoruz, ben kendi adımı kullandım.

1

Sonrasında bu yazının layerine sağ tıklayarak “Rasterize Type” diyoruz. Ardından Edit / Define Bursh Preset diyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

2

Sonrasında ise çıkan kutucuktan fırçamıza isim veriyoruz.

3

Şimdi fırçamızı kullanmak istediğimiz dosyayı açıyoruz, ben bir önceki Photoshop yazımda anlattığım arka planı seçtim. “B” yani Brush Tool’a bastıktan sonra resmin üzerine sağ tıklayarak fırçaları çağırıyoruz. Fırçamız otomatik olarak en alt kısımda yer alıyor. Fırçamızı seçiyoruz.

4

Ardından istediğimiz gibi fırçamızı kullanıyoruz, son halini aşağıda görebilirsiniz. Bu dediğim gibi en basit fırça yapımı. Resim benzeri fırçaların yapımını bir sonraki Photoshop yazımda sizlerle paylaşacağım.

5

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir