Photoshop’ta Makyaj Nasıl Yapılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photoshop ile makyaj yapmak en kolay işlemlerden birisidir. Gerçekten uygulanacak bir kaç adım ile Photoshop‘ta harikalar yaratmak mümkün. Bu gün en basitleştirilmiş işlem sırası ile Photoshop’ta nasıl makyaj yapılacağını sizlerle paylaşacağım.

Not: Photoshop‘ta makyaj yapmaya başlamadan önce cildi temizlemeniz gerekebilir. Photoshop İle Cilt Düzeltme Nasıl Yapılır isimli başlığımızda bu konu ile ilgili ayrıntılı anlatımı bulabilirsiniz.

Öncelikle model resmimizi açıyoruz. Cildi düzgün olduğu için ben ekstra bir işlem yapmıyorum. Resmin üzerine yeni bir layer açıyoruz ve “eyeliner” olarak adlandırıyoruz.”B” ile fırçamızı seçiyoruz. Yumuşak bir fırça seçelim ve Opacity ile Flow’u %50’ye ayarlayalım. Öncelikle eyeliner uygulayacağız. Dikkatli bir şekilde kirpiklerin hizasından eyelineri çekiyoruz. İsterseniz göz altına da uygulayabilirsiniz.

1

Şimdi yeni bir layer açıyoruz ve “kirpik” olarak adlandırıyoruz. Bu sefer Opacity ve Flow’u %80 yaparak en sert fırçayı 1 pixel olarak seçiyoruz ve iyice göze yaklaşaarak, doğal gözükecek şekilde kirpikleri tek tek çiziyoruz.

2

Yeni bir layer açarak bunu da “far” olarak adlandırıyoruz. Buradaki en önemli nokta bu far layerinin kirpik layerinin alt katında, eyelniler layerinin ise üstünde durması, yani ikisinin arasında duracak. Eğer kirpik layerinin üzerine çıkarsa kirpikleri de boyayacaktır. Bu layeri “Overlay” olarak seçiyoruz ve Opacity ile Flow’u yeniden %50’ye ayarlıyoruz. Burada istediğimiz şekilde göz makyajını uyguluyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

İpucu: Göz kapağına tek bir renk far uygulamak yerine gerçek makyajda kullanıldığı gibi birbirini tamamlayan bir kaç renk far uygulamanız daha gerçekçi ve hoş bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

eyeshadow

Yeniden “Overlay” bir layer açıp “ruj” olarak adlandırıyoruz. Far ile aynı ölüçlere sahip fırça ile dudakları boyuyoruz. Taşırmaktan korkmayın, sonra çevresini temizleyebilirsiniz. Eğer renk gözünüze çok yoğun gelirse Layers kısmından layer opacity, %50 yapabilirsiniz.

3

Şimdi son adım allık. Overlay olarak “Allık” layerini açıyoruz. Burada çok büyük ve yumuşak bir fırça seçmeniz lazım çünkü allığı tek bir tık ile uygulayacağız. Fırça özellikleri yine opacity ve flow %50 olacak. Büyük fırça ile yanaklara tek bir tek dokunup nu işlemi de bitiriyoruz. Fırça ile de taşan yerleri siliyoruz. Makyajın yüz olmadan halini aşağıda görebilirsiniz.

4

Ve son hali. Bir klasik olarak öncesi ve sonrasını sizlere göstermek istedim.

photoshop ile makyaj

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı