Photoshop’ta Puzzle Nasıl Yapılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photoshop‘ta güzel bir puzzle efekti yapmak çok eğlenceli olsa da, puzzle normal olarark Photoshop‘un kendi içinde bulunmuyor. Bunun için Photoshop‘un kendi sitesinden opsiyonel tasarım paketini indirmek gerekiyor. Buradan indirebilirsiniz. Kolay bulmak için masa üstüne koyabilirsiniz.

İstediğimiz resmi açarak başlıyoruz. CTRL+J ile resim layerini çoğaltıyoruz. BU iki resim layerinin arasına boş bir layer açıp CTRL+F5 ile siyah renge boyuyoruz.Şimdi en üstte kalan resmin olduğu layeri seçip, Filter / Texture / Texturizer diyoruz. Burada aşağıdaki kutucukta gösterdiğim yerin yanındaki minik oktan Load Texture diyoruz. Buradan da yüklediğimiz Photoshop dosyasını açarak Puzzle’ı buluyoruz. Çift tıkladığımız da yükleniyor.

1

Şimdi puzzle parçalarının büyüklüğünü resime göre ayarlıyoruz. Relief yani kabarıklık ayarını da 10 olarak ayarlıyoruz. Ok diyerek ekranı kapatıyoruz.

2

facebook müşteri hizmetleri

Puzzle’ımız hazır.
OpsiyonelBurada Puzzle’ın içinden bir laç parçayı silebilirsiniz. Öncelikle “P” ile Pen Tool’u seçiyoruz. Puzzl parçalarından birisinin etrafını dikkatle çiziyoruz. Sonra “Paths” kısmından çizdiğimiz bu pathe çift tıklayarak kaydediyoruz.

4

Şimdi puzzle layeri seçiliyken paths kısmından çizdiğimiz parçanın üzerine CTRL ile basarak seçiyoruz ve burasını siliyoruz. Bu işlemi tek tek silmek istediğimiz puzzle parçalarını çizerek tekrarlıyoruz.En sonunda bu sildiğimiz parçalardan puzzlein üzerine koymak istersek, en aşağıdaki orjinlal layeri seçiyoruz ve paths kısmından çizdiğimiz o puzzle parçasını CTRL ile seçiyoruz. Delete tuşu ile layerin etrafını silip parçayı layers kısmından en yukarıya getiriyoruz. Puzzle parçasına Blending Options diyerek Drop Shadows diyoruz.

5

Son olarak ta CTRL+T ile Free Transform yaparak istediğimiz şekilde çevirip istediğimiz yere koyuyoruz. Son halini aşağıda görebilirsiniz.

0

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı