Photoshop’ta Resim Kaynaştırma Nasıl Yapılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photoshop ile resim kaynaştırma bir o kadar basit ve bir o kadar güzel efekt edebileceğiniz uygulamalardan bir tanesidir. Üst üste gelen resimlerin birbirlerini tamamlası ile ortaya çıkan sonuçlar bazen hayal gücünüzün ötesinde bir hoş yapı gösterir.

Öncelikle Photoshop’ta resimleri kaynaştırırken iki farklı teknik kullanabilirsiniz, bu daha çok nasıl bir efekt istediğinize bağlıdır. Layer kutusundaki Layer Mod seçenekleri ile resimleri yerleştirebileceğiniz gibi Layer Opacity’i değeri düşürülerek te yapılabilir. Bu tamamen nasıl bir resim kullandığınız ve ne gibi bir etki elde etmek istediğinize bağlı. Bu gün yaptığımız örnek çalışma da ben ikisini de kullandım.

Öncelikle CTRL+o (open) komutu ile kaynaştırmak istediğimiz resimleri açıyoruz. Karışmaması için her bir layera isim verdikten sonra eğer resimlerin boyutu aynı değilse hepsinin boyutunu ayarlıyoruz.

1

facebook müşteri hizmetleri

Ben ilk olarak bulut resmini şehir manzarasının üzerine koydum ve Layer Mod’u “Lighter Color” olarak seçtim. Ayrıca daha iç içe gözükmesi için de Opacity kısmını %49 olarak ayarladım. Bulutları da şehrin üst kısmına taşıdım.

2

Arından yağmur resmini de en üst layera getirerek sadece Opacity’sini %30 olarak ayarladım. Böylece şehir resminin üzerine bulut ve yağmur efektleri kaynaşmış oldu.

3

Resmin son halini aşağıda görebilirsiniz. En son hali karanlık olduğu için sadece şehir layeri seçili iken CTRL+L (levels) kısmından daha belirgin ve aydınlık olması için minik bir ayar yaptım.

4

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir