Photoshop’ta Resim Renklendirme Nasıl Yapılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photoshop çalışmalarımız devam ediyor. Bu gün siyah beyaz bir resmi nasıl renklendireceğimizi öğreneceğiz, bu küçük ayrıntıları olan oldukça basit ve bir o kadar da eğlenceli bir işlem.

Öncelikle renklendirmek istediğimiz siyah beyaz resmimizi açıyoruz ve Image / Mode / RGB Color olmasına dikkat ediyoruz. Ardından resmimizin üzerine yeni bir layer açıyoruz. Renklendirme işleminde üzerine boya yapacağımız her bir layer’in modunun “Multiply” olması çok önemli. Ayrıca ten, saç, göz gibi her bir boyayacağımız parça içinde ayrı ayrı layer açmamız çalışmamız açısından daha sağlıklı olacaktır.

facebook müşteri hizmetleri

Resmimizin üzerine ilk layeri açtıktan ve multiply yaptıktan sonra “B”ye basarak fırça aracımızı seçiyoruz. Özellikle yumuşak bir fırça seçersek daha iyi sonuçlar elde ederiz. Aynı zamanda fırçamızın Opacity ve Flow değerlerini de %50 ayarlıyoruz. Öncelikle teni boyayacağımız için uygun ten rengini seçerek cildi boyamaya başlıyoruz. Burada taşması pek bir sorun olmaz. Bütün boyama işleminiz bittikten sonra “E” yani silgi aracı ile fazlalıkları düzeltebiliriz.

Boyama işlemini her parça için ayrı ayrı yapıyoruz. Ve sonunda ortaya böyle bir görüntü çıkıyor.

photoshop

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir