Photoshop’ta Saç Rengi Değiştirme Nasıl Yapılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Photshop‘ta saç rengi değiştirmek, tıpkı göz rengi değiştirmeye benzeyen bir işlemdir. Fakat saç boyama da farklı teknikler farklı sonuçlar verdiği için bir kaç farklı deneme ile sizlere bu konuda anlatım yapacağım.

İlk teknik

Saç rengini değiştirmek istediğimiz resmi açıyoruz. Layers kutucuğundan resmin üzerine sağ tıklayarak Layer from background yapıyoruz. Ardından layera sağ tıklayarak “Duplicate Layer” bu layer’i çoğaltıyoruz ve üstteki kopyasını kapatıyoruz. Alttaki layerda saçın üzerini “B” ile yumuşak bir fırça seçerek opacity ve flow değerlerini %100 yaparak dikkatlice boyuyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken husus boyayı taşırmamak çünkü direk resmin üzerine boyama yaptığımız için düzeltmesi zor olacaktır.

1

 

Saçın büyük kısmını büyük fırça yardımıyla boyadıktan sonra küçük bir fırça ile ince yerlerini boyayalım. Son halinin böyle gözükmesi gerekiyor.

2

Bu sonucu elde ettikten sonra üstekki kapattığımız layeri açıyoruz ve layers kutucuğundaki üst kısımından “Opacity” değerini %45 olarak ayarlıyoruz. Ve son hali böyle gözüküyor. Saç dokusunu ve ışığını kaybetmediği gibi renk ile mükemmel bir şekilde iç içe oturdu.

facebook müşteri hizmetleri

3

İkinci tenik

Bu teknik göz rengi değiştirme ile benzerlik gösteriyor. Saç rengini değiştirmek istediğimiz resmi açıyoruz ve yine layer from background yapıyoruz. Üzerine yeni boş bir layer açıyoruz. Bu layeri “Soft Light” olarak seçiyoruz. Ve istediğimiz renk ile boyamaya başlıyoruz. Koyu kalan kısımların üzerinden iki üç kat geçerseniz daha iyi olacaktır. Taşırmaktan korkmayın.

4

Resim bu hali aldıktan sonra “E” yani Earser Tool ile fazlalıkları silin.

Son hali:

6

Rengin sonucundan memnun kalmdıysanız bu teknik ile baştan boyamanıza gerek yok. CRTL+U ile Hue/Saturation penceresini açın. Colorize kutucuğunu işaretledikten sonra saç rengini değeler ile oynayarak dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.7

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir