Photoshop’ta Sevgilier Gününe Özel Çalışma

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Takvimler 14 şubatı yani sevgililer gününü gösterirken, bizler de Photoshop’ta sizlere sevgililer gününe özel bir duvar kağıdının nasıl yapıldığını hazırladık. Bu çalışmayı sadece duvar kağıdı olarak değil e-card olarak ta kullanabilirsiniz. Bu özel çalışma içinse kullandığımız iki adet fırça bulunmakta.Bu fırçaları da aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Kalpli Fırça

Sarmal Desenli Fırça

Öncelikle istediğimiz boyutta bir dosya açtıktan sonra, pembe ve beyaz rengimizi seçerek radial bir gradient oluşturuyoruz.

1

Sonra üzerine açtığımız yeni layerda, ışık fırçamızı seçerek Opacity ve Flow değerleri %100 olacak şekilde, arka planı istediğimiz şekilde süslüyoruz.

2

Arından ışıkları çizdiğimiz layerin üzerine gelip sol mouse ile iki kere tıklayarak Layer Style kutucuğunu açıyoruz ve buradan Outer Glow’u seçiyoruz. Ayarlarını ise sadece Elemetns kısmından Spread : 0 ve Size : 13 olarak ayarlıyoruz. Ok diyerek bu ara yüzden çıktığımızda layer opacitysini de %40’a düşürüyoruz.

3

facebook müşteri hizmetleri

Şimdi yeni bir layer açarak yine fırçamızı seçiyoruz Opacity ve Flow’u %100 ayarladıktan sonra kalbi istediğimiz yere çiziyoruz.

4

Kalp içinde aynı şekilde Outer Glow efektini kullanacağız. Arayüzü açrak yine Elemetns kısmını Spread : 2 ve size : 29 diyerek ayarlıyoruz.

5

Şimdi sıra yazımıza geldi. Ben renk olarak koyu pembe kullandım ama siz yakıştırdığınız herhangi bir rengi de kullanabilirsiniz. Yazımızı yazdıktan sonra ayar kısmına geçeceğiz.

6

Layes bölümünden yazının olduğu layer bölümüne çift sol tıklayarak Layer Style’ı açıyoruz. Öncelikle Drop Shadow’u seçerek Contour kısmını Ring Double olarak değiştiriyoruz.

7

Sonrasında yine Outer Glow’u seçerek Elements kısmını Spread : 4 ve Size : 46 olarak ayarlıyoruz.. Sevgililer günü için duvar kağıdmız hazır.

8

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir