Picturebook İle Gizli Facebook Fotoğrafları Nasıl Bulunur

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook zaman tünelinde gizlenilen fotoğrafların düşündüğünüz kadar gizli olmadığını biliyor musunuz?

Facebook‘da etiketlendiğiniz biri fotoğrafı zaman tünelinizde gizlemeniz mümkün. Böylece fotoğraf profil sayfanızda veya resimlerinizde gözükmüyor. Fakat bir uygulama sayesinde bu resimleri bulmak oldukça kolay.

Chrome için yayınlanan Picturebook isimli eklenti sayesinde “Facebook üzerindeki herhangi birinin gizlenmiş fotoğraflarını” bulabileceğiniz söyleniyor. Fotoğraflarını aradığınız kişiler ile arkadaş olmanıza bile gerek yok.

picturebook

Gizlilik seçeneği “Herkese açık” olarak işaretlenmiş fotoğraflar, siz kendi zaman tünelinizden kaldırsanız bile, hala yükleyen kişilerin albümlerinde durmaya devam ediyor. Picturebook bu durumdan faydalanarak, istediğiniz kişinin etiketlenmiş fotoğrafını, “herkese açık” bir şekilde durduğu sürece, bulabiliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Picturebook uygulamasını Chrome mağazasından indirdikten sonra yapmanız gereken işlem çok basit. Uygulama kurulumu tamamladıktan sonra fotoğraflarını bulmak istediğiniz kişinin Facebook profiline girmeniz gerekiyor. Daha sonra adres çubuğunun sağ tarafında duran Picturebook ikonuna tıklıyorsunuz. Kısa bir aramanın ardından açılan yeni sayfada, profilini arattığınız kişinin bütün etiketlenmiş fotoğraflarını görebiliyorsunuz.

Picturebook‘un vaadi teknik olarak doğru olsa da, biraz eksik bilgi verdiğini söyleyebiliriz. Bu uygulama hiçbir fotoğrafın gizlilik ayarıyla oynayamıyor. Birisinin sadece kendisine özel albümündeki fotoğrafları bulmanız mümkün değil.

Eğer zaman tünelinizden kaldırdığınız bir fotoğrafın bu gibi programlar sayesinde bulunmasını istemiyorsanız yapmanız gereken işlem ise çok basit. Fotoğraftan etiketinizi kaldırmalısınız. Böylece fotoğrafınız hala Facebook üzerinde kalsa bile, herhangi bir resim arama uygulaması tarafından bulunamayacaktır.Facebook-untag

:: Photoshop’ta Bokeh Efekti Nasıl Yapılır :: 

:: Youtube’dan MP3’e Dönüştürme Nasıl Yapılır ::

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir