Pinterest’in Erkek Kullanıcı Sayısındaki Artış Dikkat Çekici

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Önceleri %70-80 civarında kadın üyeye sahip olan Pinterest, üye sayısını katlayarak arttırmayı başarmakla beraber erkek kullanıcılarındaki artış dikkat çekiyor.

Belki çoğumuz bilmiyordur ama Pinterest şu an halka arz edilmemiş bir şirket konumunda bulunuyor ve bu rakamları paylaşmak zorunda değil fakat bazı bilgilerini kamuoyuna duyurdu. Ve Pinterest’in halka arzı ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ama görülüyor ki gelir potansiyeli ve yüksek değerlemesi yakın gelecekte halka arz edilme konusunda olumlu sinyaller veriyor.

facebook müşteri hizmetleri

pinterest1Verilen bazı istatistiklere göre Pinterest şu anda 5 farklı ülkede ofis bulunduruyor ve Pinterest sitesi 32 dili destekliyor. Ve ayrıca sitenin yüzde 75’lik akış trafiği mobil ağ üzerinden sağlanıyor. Kullanıcı kişilerin cinsiyeti konusundaki istatistik şöyle; siteye üye olan her 3 kişiden 1’i erkek ve bu erkek kullanıcılarındaki artış dikkat çekmekte. Ayrıca gelişen pazarlarda erkek ve kadın kullanıcıların eşitliği söz konusu olmaya başladı. Örnek vermek gerekirse; Kore, Hindistan ve Japonya gibi ülkelerin Pinterest kullanıcıların neredeyse yarısı kadın yarısı erkek kullanıcılardan oluşuyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir