Pizza Siparişinde Yepyeni Bir Dönem Başlıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Pizza Hut, müşterilerinin pizza sipariş ederken yaşadıkları tereddütü yok etmeye, en aza indirmeye kararlı. Göz izleme teknolojisi kullanarak pizza severlerin asıl istedikleri pizzayı yemeleri amaçlanıyor. Yola çıktıkları motto ise “Sen sus gözlerin konuşsun.”

facebook müşteri hizmetleri

Peki bu teknoloji nasıl çalışıyor? Restorana oturduğumuzda elimize aldığımız menüden seçim yapmak oldukça zor. Pizza Hut, bu teknolojide menüyü bir tablet haline getirmiş, tabletin alt tarafında bulunan bir göz izleme kamerası var. Menüde ilk olarak sadece pizza malzemeleri var. Göz izleme kamerası, en çok baktığımız malzemeleri seçiyor ve bize bir pizza öneriyor. Tabletin bu önerisi sadece 2.5 saniye sürüyor.

Pizza Hut, insan bilinç altı yalan söyleyemeyeceği için bu uygulamanın müşterilerin daha rahat seçim yapacağını düşünüyor. Ve menü önerisinin yanılma payı sadece %2. Bu ufak yanılma payını göze alarak, yarım saat boyunca menüye bakmanın önüne geçilmek amaçlanıyor. Tabii ki tabletin önerdiği pizzayı sevmezsek, başka bir pizza isteyebiliyoruz.

Bu teknoloji henüz test aşamasında. Diğer restoranlara yayılması kısa sürmeyecektir. Fakat başarıya ulaşırsa büyük bir buluş olarak tarihe geçeceğine eminim. Teknolojinin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir