Playstation 4 Kırma Beklenilenden Kısa Sürdü!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Oyun fiyatlarının tavan yaptığı günümüzde Playstation 4 kırma işlemini merakla bekleyen ve araştıran onlarca kişi var. Bir önceki Playstation sürümü olan PS3‘de bile uzun bir süre kırma yani korsan oyun yükleme işlemini gerçekleştirmek mümkün değildi. Beklenilenin aksine aşırı derecede güvenlik önlemleri alınan Playstation 4 kırma işlemi hackerlar tarafından tespit edildi.

Playstation 4 kırma işlemi için ise hackerların hedefi yine PS4 ile gelen kardeşlik sistemi oldu. Sony tarafından PS4 ile çıkartılan kardeşlik sistemi kapsamında PSN üzerinden alınan herhangi bir oyun ikinci bir hesap ile de oynanabiliyordu. Paylaşım alanı oldukça sınırlı olan bu özelliği fırsat bilen hackerlar da Playstation 4 kırma işlemini bu özellik üzerinden gerçekleştirdiler.

facebook müşteri hizmetleri

Diğer Playstation sürümlerinden farklı işleyen Playstation 4 kırma işlemi için PSN üzerinden kullanılan “kardeşlik” yani oyun paylaşım özelliğine birkaç modifikasyon yapılarak oyunun daha fazla kişiye açılması mümkün oldu. Bu işlemi gerçekleştiren grubun 10 adet oyunu 100 dolar gibi piyasa fiyatının oldukça altında bir fiyata Playstation‘a yüklemeyi başardıkları da gelen haberler arasında.

Şu anlık konu ile ilgili daha fazla bilgi olmasa da Playstation 4 kırma konusunda oldukça katı bir tutum sergileyen ve güvenlik önlemlerini üst düzeyde tutmaya çalışan Sony‘nin bu konu ile ilgili neler yapacağı merak ediliyor. Altını çize çize bu işlemin gerçekleştirilmesinden ve zararlarından bahseden firmanın kırma işlemini gerçekleştiren gruba dava açması kesin gibi gözüküyor.

Sony‘nin konu ile ilgili neler yapacağını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir