PlayStation 4 PC Üzerinden Oynanabilecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sony, PlayStation 4 için yayınlayacağı 3.50 güncellemesi ile Remote Play özelliğinin PC ve Mac cihazlarda da kullanılabileceğini açıkladı. Peki, Remote Play nasıl kullanılacak? Sony, PS Vita konsoluna hayat verebilmek adına Remote Play özelliğini PlayStation 4 ile duyurmuştu. Remote Play sayesinde PS Vita 2. ekran görevi görüyor ve bu sayede PlayStation 4’e bağlı PS Vita üzerinden PS4 oyunlarını oynamak mümkün hale geliyordu.

facebook müşteri hizmetleri

Sony, Remote Play özelliğini şimdi bir adım ileriye taşımaya hazırlanıyor. PlayStation 4 için yayınlanacak 3.50 güncellemesi ile PC ve Mac cihazlar üzerinden PlayStation 4 oynayabileceksiniz Örneğin; PlayStation 4’ünüz salonda açıkken, eğer aynı ağa bağlı iseniz PS4’ü Laptop üzerinden odanızda oynayabileceksiniz. Bunun için PC’ye ek bir uygulama kurmanız ve PS4 ile sisteminizi etkinleştirmeniz gerekecek.

Şimdilik Remote Play’in hangi çözünürlükte aktarım yapacağı bilinmiyor. Ancak tahminlerimize göre; maksimum 720P çözünürlüğünde bir aktarım gerçekleştirilebilecek. 2 Mart tarihinde kapalı Beta olarak sunulacak olan PS4 için 3.50 güncellemesi ile ayrıca, çevrimiçi oyuncular için bir takım yeni özellikler de eklenecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir