Playstation 4 Toplam Satışı 22 Milyonu Geçti

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sony‘nin yeni nesildeki savaş makinesi Playstation 4 için işler iyi gidiyor gibi görünüyor. Zira Playstation 4 toplam satışı 22 milyonu geçtiği açıklandı.

Yılın birinci çeyreğini geride bıraktığımızda tüm şirketler ilk çeyrek mali raporlarını teker teker masaya yatırıyordu, bunlardan biri de Sony‘di. Japon teknoloji devinin açıkladığı rapora göre işler çok iyi gitmiyordu. Mobilde bir türlü istediğini elde edemeyen Sony için aynı şeyi Playstation kısmında söyleyemeyiz, hatta şu an Sony’i ayakta tutan şeylerden biri bile diyebiliriz PS4 için.

facebook müşteri hizmetleri

Çıktığı zaman olan Kasım 2013‘ten itibaren 22.3 milyon satış rakamına ulaşan PS4 düz hesapla günde 44.600 adet satıyor. Bu rakamla beraber PS4 yeni neslin konsol savaşını birinci sırada götürüyor.

Özellikle son 12 ay içerisinde 14.8 milyon adet satarak ivme kazanan PS4‘ün bu senenin sonuna kadar 16 milyon adet daha satılması öngörülüyor. Satışlar tahmin edildiği gibi devam ederse konsolun satış oranı önümüzdeki yılın bu dönemlerinde 38 milyonu geçecek.

Her ne kadar PS4 başarılı bir satış rakamı gösterse de aynı durum PS Vita için maalesef ki geçerli değil. 2012’de 3DS‘e rakip olarak çıkan konsol halihazırda pazarı domine eden 3DS‘in ve mobilin gücüne karşı koyamayan konsolun satışları gerilemiş durumda. Önceki yıl 4.1 milyon adet satan PS Vita‘nın bu yılki satışları 3.3 milyona gerilemiş durumda. Umarız Sony PS4‘teki başarısını PS Vita‘da da göstererek ölüm döşeğindeki konsola hayat verecek yeni markalarla karşımıza çıkar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir