Playstation Music Spotify Desteğiyle Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sony Playstation konsolundaki müzik servisini Spotify ile değiştiriyor.

Sony’nin çok da başarılı olamayan müzik servisi Music Unlimited 29 Mart tarihinde kapatılıyor. Yerine gelecek olan Playstation Music isimli servis ise Spotify desteğini arkasına alarak geliyor.

Sony’nin sessiz sedasız duyurusunu yaptığı yeni müzik sistemi, daha önce kullanıcılar tarafından istenilen bir çok özelliği yanında getiriyor. Playstation Music, 30 milyondan fazla şarkı ve 1.5 milyarın üzerinde çalma listesi ile karşımıza çıkacak. Tabi ki bu rakamların Spotify aracılığı ile gerçekleştiğini biliyoruz. Ayrıca bir oyunu oynarken arka planda müzik dinlemeye devam edebilmek mümkün olacak.

facebook müşteri hizmetleri

Uygulama önümüzdeki ilkbahar mevsiminde Playstation 4, Playstation 3 ve Xperia serisi akıllı telefonlar ve tabletler için yayınlanıyor. Playstation Music servisi başlangıç olarak 41 ülkeye sunulacak. Bu ülkelerin hepsi belli olmasa bile, Spotify Türkiye sayfasında bulunan Playstation Music bölümüne bakarak, Türkiye’ye de geleceğini düşünüyoruz.Music Unlimited servisinin şimdiye kadar yalnızca 19 ülkede yayınlandığını düşünürsek, gayet güzel bir başlangıç yapılıyor.

Mevcut Spotify kullanıcılarının hsaplarını Playstation üzerinden de kullanabilecekleri ve Premium servisini kullanabilecekleri söyleniyor. Ayrıca farklı platformlar üzerinde oluşturulmuş çalma listelerini de Playstation üzerinden dinlemek mümkün olacak.

Sony’nin sunduğu Spotify servisinin ne kadar başarılı olacağını görmek için bahar mevsimini beklememiz gerekiyor. Fakat en baştan beri sorunlu olan Music Unlimited servisinin ardından, arkasına bu kadar sağlam bir destek alarak kurulan müzik servisinin başarısız olacağını düşünmüyoruz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir